Menu

Śmigłowiec z turystami spadł do Wielkiego Kanionu. Są ofiary

Śmigłowiec z turystami spadł do Wielkiego Kanionu. Są ofiary
Ekipa ratunkowa ma trudności z dotarciem do czwórki ocalałych z katastrofy. (Fot. Getty Images)
Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w katastrofie helikoptera, który rozbił się w sobotę wieczorem czasu lokalnego w Wielkim Kanionie w północnej części stanu Arizona na południowym zachodzie USA - poinformowała miejscowa policja, cytowana przez CNN.
Reklama

W maszynie typu EC-130 znajdował się pilot i sześcioro pasażerów, którzy zwiedzali Wielki Kanion z lotu ptaka z firmą wycieczkową Papillon Airways.

Jak podaje CNN, ekipa ratunkowa ma trudności z dotarciem do czwórki ocalałych z katastrofy. Akcję ratunkową utrudniają kiepskie warunki pogodowe - zbyt duży wiatr i ciemność - oraz nierówne ukształtowanie terenu - powiedział szef miejscowej policji Francis E. Bradley.

Zdjęcia z miejsca katastrofy pokazują, jak z wraku helikoptera, który runął w skalisty teren, dobywają się płomienie i czarny dym.

Rzecznik Federalnego Zarządu Lotnictwa (FAA) Allen Kenitzer poinformował, że FAA i Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) uruchomi śledztwo w sprawie katastrofy.

Papillon Airways podaje na swej stronie internetowej, że "jest największą na świecie firmą oferującą wycieczki z lotu ptaka" i zapewnia "jedyny sposób na zwiedzenie Wielkiego Kanionu".

Firma dodaje, że co roku z jej usług korzysta około 600 tysięcy turystów. I podkreśla, że "przestrzega zasad i przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotów, które znacznie wykraczają poza przepisy wymagane przez FAA".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Reklama