Menu

Seria ataków kwasem w Londynie. Zatrzymano nastolatka

Seria ataków kwasem w Londynie. Zatrzymano nastolatka
Wczorajszy wieczór nie należał do spokojnych. (Fot. Twitter/@sarah_cobbold)
Po serii pięciu ataków substancją żrącą, do których doszło Londynie, zatrzymano nastolatka - podała brytyjska policja. W wyniku incydentów do szpitala z ranami twarzy trafiło kilka osób. Motywem działania sprawców prawdopodobnie była chęć kradzieży.
Reklama

Ataki miały miejsce wczoraj wieczorem; ich całą serię przeprowadzono w ciągu 90 minut, w dzielnicach Hackney i Islington leżących w północnej części brytyjskiej stolicy.

Zdaniem policji, napaści są ze sobą powiązane, a motywem prawdopodobnie była chęć dokonania kradzieży. Zatrzymany, którego tożsamości nie ujawniono, przebywa obecnie na komisariacie i jest podejrzany o kradzież i spowodowanie poważnych obrażeń ciała.

Ofiarą jednego z ataków padł 32-letni mężczyzna; gdy jechał na skuterze, podjechało do niego, również na skuterze, dwóch mężczyzn i zaatakowali go substancją żrącą, następnie jeden z nich zabrał ofierze skuter i odjechał. Pozostałe incydenty przebiegały podobnie.

Ofiary są w szpitalu, a rany całkowicie "zmienią życie" przynajmniej jednej z tych osób - poinformowała policja.

Brytyjskie media zauważają, że do ataków z użyciem substancji żrących dochodzi w Londynie coraz częściej. Według danych policji metropolitalnej, od 2012 r. liczba takich napadów wzrosła dwukrotnie, a szczególnie szybko rośnie ostatnio - w 2015 r. było ich 261, a w 2016 r. już 458. Od początku br. odnotowano 124 takie napaści. 

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   14 lipca 2017, 13:18

   Ciekawe kto lubi takie ataki kwasem bo na pewno nie muslimy.Oni nie maja dostępu do kwasów i nie oblewają honorowo twarze kobiet.

  • Oly
   14 lipca 2017, 13:24

   Większe kary i po sprawie!!! I tez takiego potraktować kwasem, niech poczuje ten sam ból i strach

  • R2
   14 lipca 2017, 13:46

   Niedługo będzie strach wyjść z domu. Jak nie noz to kwas albo bomba. Super miejsce na założenie rodziny. Tchórze i wymoczki walczą nożami itd.

  • Seb
   14 lipca 2017, 14:41

   Kara za taki atak powinno byc oblanie kwasem. Tylko to jest sprawiedliwym wyrokiem, nie odsiadka kilku lat w wygodnym wiezieniu.

  • Opal
   15 lipca 2017, 02:36

   Ty czytelnik honorowo to hyba twoje muslimy cie ... gosciu honorowo wez idz do lekarza I zniknij z tych portali

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama