Menu

Rodzice wykąpali 5-latkę we wrzątku. Dziecko przez kilka dni czekało na pomoc

Rodzice wykąpali 5-latkę we wrzątku. Dziecko przez kilka dni czekało na pomoc
Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani do szpitala, znaleźli tam matkę dziewczynki, która była w stanie nietrzeźwym. (Fot. Thinkstock)
Zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieudzielenia pomocy córce usłyszała matka, która próbowała wykąpać 5-latkę we wrzątku.
Reklama

Dziewczynka miała doznać obrażeń ciała podczas kąpieli w rodzinnym domu w Brojcach (Zachodniopomorskie). „Ponieważ w domu nie ma sprawnie działającej łazienki, wodę do kąpieli rodzina musi grzać sama. Najprawdopodobniej rodzice, kąpiąc dziecko, przygotowali wrzątek i zapomnieli dolać zimnej wody” - można przeczytać na stronie superportal24.pl.

Według portalu, do poparzenia miało dojść kilka dni temu; dziewczynka ma mieć poparzone ciało od pasa w dół. „Rodzice dziecka wezwali pogotowie, bo dziecko cały czas płakało i skarżyło się na ból” - donosi serwis informacyjny.

„W piątek o godz. 2:00 w nocy policja otrzymała zgłoszenie, że na oddział SOR w Gryficach trafiła 5-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała, powstałymi najprawdopodobniej na skutek oparzenia” - powiedział podkom. Frąckiewicz z gryfickiej Komendy Powiatowej Policji. Dodał, że funkcjonariusze, którzy zostali skierowani do szpitala, znaleźli tam matkę dziewczynki, która była w stanie nietrzeźwym. „Kobieta miała w wydychanym powietrzu 2,06 promile” - zaznaczył

Matka dziecka usłyszała dwa zarzuty: narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy. Za te zarzuty 29-letniej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Partner kobiety został przesłuchany i zwolniony z aresztu.

Dziewczynka w dalszym ciągu przebywa w Szpitalu Specjalistycznym w Szczecinie – Zdrojach. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

 

  Komentarze


  • Emigrator
   12 marca 2017, 20:04

   Hmm, tylko jeden superportal 24 kropka pl o tym wspomnial... Niezbyt wiarygodne zrodlo informacji :)

  • Przeglądacz gazet.
   13 marca 2017, 04:59

   Informacja niestety jest prawdziwa. Potwierdziła to Radiowa Jedynka.
   / Polskie Radio Program Pierwszy/.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama