Real Madryt już nie jest liderem. Dramat Atletico Madryt

Angielski obrońca Kieran Trippier z Atletico nie mógł uwierzyć w to, co się działo na Estadio Mestalla. (Fot. Quality Sport Images/Getty Images)
Piłkarze Realu Sociedad wrócili na fotel lidera hiszpańskiej ekstraklasy. We wczorajszym meczu 13. kolejki pokonali na wyjeździe Osasunę 2:0. W tabeli mają punkt przewagi nad Realem Madryt, ale także rozegrany o jeden mecz więcej.

Bramki zdobyli Mikel Merino w 72. minucie oraz Adnan Januzaj w 82. z rzutu karnego.

Real Madryt już w sobotę pokonał u siebie Rayo Vallecano 2:1.

W innym wczorajszym meczu piłkarze Atletico Madryt zremisowali na wyjeździe z Valencią 3:3, choć prowadzili 3:1. Obrońcy tytułu dwie bramki stracili w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Do przerwy Atletico prowadziło 1:0 po golu Luisa Suareza. Gospodarze wyrównali w 50. minucie po samobójczym trafieniu Stefana Savica.

Po godzinie gry stołeczna ekipa wygrywała 3:1 i wydawało się, że na dobre przejęła kontrolę nad meczem. Na listę strzelców wpisali się Antoine Griezmann i Sime Vrsaljko.

W 85. minucie trener Valencii wpuścił Hugo Duro. To właśnie 21-letni napastnik zdobył dwa gole w doliczonym czasie i zapewnił swojej drużynie punkt.