Real Madryt i Girona uciekają konkurencji

Po wczorajszym zwycięstwie nad Mallorcą Real Madryt umocnił swoją pozycję. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Real Madryt pokonał u siebie Mallorcę 1:0 w 19. kolejce. Zwycięstwo, choć po trudnym spotkaniu, odniósł także wicelider Girona - 4:3 nad Atletico Madryt. Barcelona Roberta Lewandowskiego zagra dzisiaj.

Jedynego gola w Madrycie zdobył obrońca Antonio Ruediger w 78. minucie. Niemiec wykorzystał dośrodkowanie Chorwata Luki Modrica z rzutu rożnego i precyzyjnie posłał piłkę głową do siatki poza zasięgiem bramkarza gości.

Wcześniej w dogodnej sytuacji pomylił się Hiszpan Brahim Diaz, który uderzał głową z kilku metrów na pustą bramkę, ale trafił w słupek. W obramowanie dwukrotnie strzelali także piłkarze Mallorki.

Zdecydowanie więcej goli zobaczyli kibice w Gironie, gdzie spisujący się powyżej wszelkich oczekiwań gospodarze pokonali uznaną markę - trzecie obecnie w tabeli Atletico Madryt 4:3. Po pierwszej połowie prowadzili 3:2, ale w pierwszym kwadransie drugiej części do wyrównania doprowadził Alvaro Morata, kompletując hat-trick (15., 44. i 54.).

Morata ma już 12 bramek ligowych w tym sezonie, o jedną mniej od lidera klasyfikacji strzelców Anglika Jude'a Bellinghama z Realu Madryt.

Choć nie brakowało okazji i szybkich akcji, wynik nie zmieniał się długo, ale ostatnie słowo należało do Ivana Martina w doliczonym czasie, kiedy nieco przypadkowo minął dwóch obrońców gości i sprytnym uderzeniem przerzucił piłkę nad bezradnym Słoweńcem Janem Oblakiem. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Valery Fernandez (2.), Brazylijczyk Savio (26.) oraz Holender Daley Blind (39.).

"Cyklon Girona" - napisała tuż po ostatnim gwizdku "Marca".

Real i Girona mają po 48 punktów, o 10 więcej od innych ekip z Madrytu i Katalonii - Atletico i Barcelony. Dzisiaj "Blaugrana", prawdopodobnie z Robertem Lewandowskim w składzie, zmierzy się na wyjeździe z Las Palmas.

Brazylijczyk Roque: "Gra w Barcelonie była moim marzeniem od dziecka"