Radwańska ósma, Janowicz 44. w światowych rankingach tenisa

Elita polskiego tenisa: Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwańska spadła z szóstego na ósme miejsce w rankingu tenisowym WTA Tour. Jerzy Janowicz nie zmienił pozycji, wciąż jest na 44.

Polka odpadła w 1/8 finału zawodów w Melbourne, przegrywając ze starszą siostrą Sereny, Venus Williams. Rok temu krakowianka osiągnęła półfinał w pierwszej w sezonie odsłonie Wielkiego Szlema.

W finale edycji 2015 Serena Williams pokonała Marię Szarapową 6:3, 7:6 (7-5). Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych ma na koncie 19 wielkoszlemowych tytułów. Rosjanka wciąż jest druga na liście światowej. Na trzeciej pozycji utrzymała się Rumunka Simona Halep.

Awans odnotowały półfinalistki rywalizacji w Australian Open - Rosjanka Jekaterina Makarowa przesunęła się z 11. na 9. miejsce, a Amerykanka Madison Keys z 35. na 20.

Jerzy Janowicz z kolei wciąż zajmuje 44. miejsce w rankingu tenisowym ATP World Tour. Zdecydowanym liderem jest Serb Novak Djokovic, który po raz piąty w karierze wygrał wielkoszlemowy turniej Australian Open.

Janowicz przegrał z Hiszpanem Feliciano Lopezem 6:7 (6-8), 4:6, 6:7 (3-7) i po raz kolejny zakończył w 3. rundzie udział w zawodach w Melbourne.

W finale Djokovic pokonał Andy'ego Murraya 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 6:3, 6:0. Brytyjczyk na liście światowej awansował z szóstego na czwarte miejsce. Wyprzedzają go także Szwajcar Roger Federer i Hiszpan Rafael Nadal.

Ubiegłoroczny triumfator Stan Wawrinka (Szwajcaria) tym razem odpadł w półfinale, po porażce z Djokovicem, a w rankingu spadł z czwartej na dziewiątą pozycję.

Rewelacyjnie spisujący się przed własną publicznością 19-letni Nick Kyrgios (osiągnął ćwierćfinał) przesunął się z 53. na 35. lokatę.