Puchar Włoch: Lazio i Atalanta awansowały do półfinału

W meczu Lazio z Romą nie brakowało emocji. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Lazio i Atalanty awansowali do półfinału Pucharu Włoch. W derbach Rzymu Lazio pokonało Romę Nicoli Zalewskiego 1:0, natomiast drużyna z Bergamo wygrała na wyjeździe z AC Milan 2:1.

W Rzymie jedyną bramkę zdobył w 51. minucie z rzutu karnego Mattia Zaccagni.

Zalewski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie Romy, a w 58. minucie został zastąpiony przez Leonardo Spinazzolę.

W doliczonym czasie gry doszło do przepychanek między zawodnikami i aż trzech zawodników ujrzało czerwone kartki: Pedro z Lazio oraz Sardar Azmoun i Gianluca Mancini z Romy.

W Mediolanie "Rossoneri" przegrali w derbach Lombardii z Atalantą 1:2. W 45. minucie gospodarze prowadzili po golu Portugalczyka Rafaela Leao, ale jeszcze przed przerwą, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, wyrównał Holender Teun Koopmeiners. Ten sam zawodnik ustalił wynik w 59. minucie, wykorzystując rzut karny.

We wtorek awans do półfinału wywalczyła Fiorentina, która po rzutach karnych wyeliminowała Bolognę, z Łukaszem Skorupskim w bramce. Po 90 minutach i dogrywce był bezbramkowy remis.

W półfinale Fiorentina zmierzy się z Atalantą, a Lazio czeka na przeciwnika, którego wyłoni dzisiejszy mecz w Turynie, gdzie Juventus, którego barwy reprezentują Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, zagra z Frosinone.