Puchar Niemiec: RB Lipsk pierwszym finalistą

Piłkarze RB Lipsk zdecydowanie zdominowali spotkanie. (Fot. Getty Images)
Piłkarze RB Lipsk rozbili na wyjeździe SC Freiburg 5:1 w półfinale Pucharu Niemiec. Ich rywalem w meczu o trofeum będzie albo Eintracht Frankfurt, albo VfB Stuttgart - spotkanie tych drużyn zaplanowane jest na środę.

Do przerwy "Byki" prowadziły 4:0. Pierwszą bramkę zdobył Dani Olmo. Następnie hiszpański pomocnik asystował przy golach Benjamina Henrichsa, Dominika Szoboszlaia i Christophera Nkunku.

W 58. minucie obrońca Lipska Chorwat Josko Gvardiol został ukarany czerwoną kartką.

Grającym w przewadze gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola niewiele ponad kwadrans później - strzelił go Michael Gregoritsch.

Jednak w doliczonym czasie obrońca Freiburga Lukas Kubler sfaulował rywala w "szesnastce", a Szoboszlai pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik.

Finał Pucharu Niemiec zostanie rozegrany 3 czerwca.