Puchar Hiszpanii: Real rozbił Barcelonę na Camp Nou i awansował do finału

Piłkarze Realu "odrobili lekcje" po ostatnim starciu z Katalończykami. (Fot. Getty Images)
Real Madryt odrobił z nawiązką stratę z pierwszego meczu półfinału Pucharu Hiszpanii, przegranego u siebie 0:1, i pokonał w rewanżu na Camp Nou Barcelonę 4:0. O trofeum zagra z Osasuną Pampeluna. W składzie 'Dumy Katalonii' całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski.

Przez większość pierwszej połowy dominowała Barcelona, jednak tuż przed końcem pierwszej połowy nie wykorzystała dogodnej sytuacji bramkowej, a "Królewscy" wyprowadzili skuteczną kontrę. Akcję wykończył Brazylijczyk Vinicius Junior.

Ten gol podziałał motywująco na gości, którzy przejęli inicjatywę, podczas gdy podopieczni trenera Xaviego Hernandeza zaczęli popełniać proste błędy. W efekcie już w pierwszym kwadransie drugiej połowy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Francuz Karim Benzema (50. i 58. z rzutu karnego), a w końcówce skompletował hat-trick (81.).

"Więcej niż zimny prysznic" - skomentowała tuż po ostatnim gwizdku "Marca", nawiązując do sloganu Barcelony, że to "więcej niż klub", a inny sportowy dziennik "As" ocenił: "Real tanecznym krokiem do finału".

Benzema wystąpił w "El Clasico" po raz 43. w karierze, licząc wszystkie rozgrywki. Trzy gole w jednym meczu strzelił po raz pierwszy.

"Królewscy" wznieśli Copa del Rey 19 razy (w 39 dotychczasowych finałach) i są pod tym względem na trzeciej pozycji w klasyfikacji wszech czasów. Wyżej są Barcelona - 31 i Athletic Bilbao - 23.

Finał trwającej edycji zostanie rozegrany 6 maja w Sewilli.