Puchar Hiszpanii: RCD Mallorca pierwszym finalistą

RCD Mallorca po serii rzutów karnych wyeliminowała Real Sociedad w półfinale Pucharu Króla. (Fot. ANDER GILLENEA/AFP via Getty Images)
Piłkarze RCD Mallorca awansowali do finału Pucharu Hiszpanii. W rewanżowym spotkaniu z Realem Sociedad po raz drugi zremisowali, tym razem na wyjeździe 1:1, ale rzuty karne wygrali 5-4. Ich finałowego rywala wyłoni jutrzejszy mecz Athletic Bilbao - Atletico Madryt.

Dla piłkarzy z Palmy na Majorce, którzy w hiszpańskiej ekstraklasie walczą w tym sezonie o utrzymanie (zajmują obecnie 16. miejsce), to czwarty w historii awans do finału Pucharu Króla (jeden triumf).

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 0:0. W rewanżu w San Sebastian Mallorca prowadziła od 50. minuty po golu Urugwajczyka Giovanniego Gonzaleza, ale w 71. wyrównał wracający po przerwie spowodowanej kontuzją reprezentant Hiszpanii Mikel Oyarzabal.

Wcześniej, w końcówce pierwszej połowy, Real Sociedad zmarnował rzut karny - Brais Mendez.

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. W rzutach karnych piłkarze gości okazali się bezbłędni, natomiast w ekipie gospodarzy "jedenastki" nie wykorzystał pierwszy z wykonawców - Oyarzabal.

Jutro Athletic Bilbao podejmie Atletico Madryt i będzie bronić jednobramkowej zaliczki. W stolicy Hiszpanii piłkarze z Kraju Basków zwyciężyli 1:0.

Ubiegłoroczny triumfator Real Madryt odpadł już w 1/8 finału po porażce z Atletico, a w ćwierćfinale została wyeliminowana Barcelona Roberta Lewandowskiego (przez Athletic Bilbao).

Finał zostanie rozegrany 6 kwietnia w Sewilli na stadionie La Cartuja.