Puchar Hiszpanii: Obrońca trofeum Real odpadł po derbach w 1/8 finału

Antoine Griezmann z Atletico Madryt świętuje trzecią bramkę swojej drużyny w meczy z Realem Madryt. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt nie obronią Pucharu Hiszpanii (Króla). W szlagierowym, emocjonującym meczu 1/8 finału ulegli po dogrywce lokalnemu rywalowi Atletico na jego stadionie 2:4. Wcześniej awans wywalczyła Barcelona Roberta Lewandowskiego.

To był drugi mecz wielkich madryckich rywali w ciągu kilku dni i znów zakończony dogrywką. 10 stycznia "Królewscy" pokonali po 120 minutach Atletico 5:3 w półfinale rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej Superpucharu Hiszpanii, a potem - po zwycięstwie nad Barceloną 4:1 - sięgnęli po to trofeum.

Teraz Atletico wzięło rewanż. W szlagierowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Hiszpanii również emocji nie brakowało, a gospodarze kilka razy obejmowali prowadzenie.

Wcześniej piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe trzecioligowy Unionistas de Salamanca 3:1. Robert Lewandowski grał od 61. minuty, ale nie wpisał się na listę strzelców.

We wtorek i środę awans do 1/4 finału wywalczyły Girona, Mallorca, Sevilla, Real Sociedad, Celta Vigo i Athletic Bilbao.

Barcelona zmierzy się teraz na wyjeździe z zespołem Athletic Bilbao. Atletico Madryt trafiło na Sevillę. Losowanie odbyło się dzisiaj.