Menu

Przez lata witał klientów supermarketu. Kot Brutus otrzymał swoją rzeźbę

Przez lata witał klientów supermarketu. Kot Brutus otrzymał swoją rzeźbę
Kot Brutus na zawsze pozostanie w pamięci klientów sklepu Morrisons w Saltey. (Fot. Metro)
Swoją karierę rozpoczął od witania klientów supermarketu Morrisons w walijskim Saltney. Szybko jednak awansował i do jego zadań należało m.in. dokonywanie inspekcji w dziale rybnym czy spanie na wózkach zakupowych. Nic więc dziwnego, że jego odejście wzbudziło tyle emocji wśród lokalnej społeczności.
Reklama

Kot Brutus stał się pewnego rodzaju atrakcją sklepu Morrisons - donoszą dziennikarze serwisu Metro. Temat szybko podchwycili marketingowcy Morrisons, którzy zaczęli wykorzystywać wizerunek kota w walijskich reklamach. 

Jego codzienną pracę w supermarkecie śledziło na Facebooku ponad 12,5 tys. ludzi. Kot nigdy nie spóźnił się do pracy i odwiedzał supermarket codziennie rano - sam mieszkał 200 metrów dalej.

Brutus zmarł w styczniu br. z powodu choroby nerek. Klienci postanowili uhonorować więc futrzaka posągiem, który na stałe pojawił się w sklepie.

Po przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej udało się zebrać £4 tys. Koszt wykonania wiernie odwzorowanego posągu wyniósł jednak £5 tys. - brakujący tysiąc dopłacił Morrisons.

Teraz 45-centymetrowa statua ukazująca Brutusa na stałe znalazła się w ekspozycji sklepu.

"Wszyscy kochaliśmy naszego nieoficjalnego pracownika. Byliśmy bardzo szczęśliwi, kiedy odsłanialiśmy jego posąg. Pamięć o Brutusie zawsze pozostanie żywa" - przekazała Christine Joy, zarządzca sklepu Morrisons w Saltey.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama