Menu

Program 10 000+ odpowiedzią na trudną sytuację polskich emerytów? "Dyskutujemy różne pomysły"

Program 10 000+ odpowiedzią na trudną sytuację polskich emerytów?
Polski rząd rozważa uruchomienie programu 10 000+ dla emerytów, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. (Fot. Thinkstock)
"Rząd zastanawia się nad różnymi wariantami mającymi zachęcić Polaków do pozostania na rynku pracy, a program 10 000+ to jeden z pomysłów" - przekazała polska premier Beata Szydło.
Reklama

"Dyskutujemy różne pomysły, jest też raport Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wywołuje dyskusje, ponieważ jest tam dużo uwag i wniosków" - oceniła premier, odpowiadając na pytanie dziennikarza ws. programu 10 000+.

Jak dodała, "rząd zastanawia się w tej chwili nad możliwymi wariantami, cały czas dyskutujemy".

Program 10 000+ miałby być bonusem zachęcającym do pozostania na rynku pracy przez dwa lata po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po minimum dwóch latach emeryt miałby dostać około 10 tys. zł. A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu z każdym kolejnym rokiem kwota ta by rosła.

Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że faktycznie takie prace trwają, ale decyzje jeszcze nie zapadły.

"Dłuższe pozostawanie na rynku pracy jest pozytywne dla przyszłego emeryta, gdyż oznacza wyższą kwotę świadczenia. Dlatego istotna jest edukacja w tym zakresie i rozważane są ewentualne zachęty. Na tę chwilę nie ma jednak decyzji co do konkretnej propozycji" - przekazało Ministerstwo Rozwoju.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała wczoraj rano w "Sygnałach Dnia" , że jej resort na razie nie uczestniczy w przygotowaniu pomysłu 10 000+ .

 

  Komentarze


  • To ja
   23 marca 2017, 15:27

   THC I Czytelnik będziecie w Polsce zasuwać aż do ostatniego dnia zabrakło na wasze emerytury hahahaha

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama