Premier League: Arsenal rozbił Nottingham Forest i wrócił na prowadzenie

Piłkarze Arsenalu znów zachwycają! (Fot. Alex Pantling/Getty Images)
Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali na własnym stadionie Nottingham Forrest 5:0 w dzisiejszym meczu 14. kolejki Premier League. Dzięki temu zwycięstwu, 'Kanonierzy' wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

Prowadzenie gospodarzom już w piątej minucie dał Gabriel Martinelli. Arsenal miał przewagę, jednak na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy.

W 49. i 52. minucie na listę strzelców wpisał się Reiss Nelson. 22-latek zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale na boisko został wprowadzony jeszcze przed przerwą, gdy kontuzji doznał Bukayo Saka.

W 57. minucie podwyższył Thomas Partey, a w 78. wynik ustalił Martin Oedegaard.

W tabeli Arsenal (31) ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem City. Obrońcy tytułu już w sobotę pokonali na wyjeździe Leicester City 1:0. Pięć punktów do lidera traci trzeci Tottenham Hotspur.