Menu

Portugalia wygrała konkurs Eurowizji. Polska poniżej oczekiwań

Portugalia wygrała konkurs Eurowizji. Polska poniżej oczekiwań
Kasia Moś zaśpiewała piosenkę "Flashlight". (Fot. Getty Images)
Zwycięzcą 62. finału konkursu Eurowizji, który zakończył się dzisiaj w nocy w Kijowie, został Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois". Reprezentantka Polski Kasia Moś, która zaśpiewała piosenkę "Flashlight", zdobyła 64 punkty i zajęła 22. miejsce.
Reklama

Sobral uzyskał w głosowaniu jury oraz widzów 758 punktów. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel Bułgarii Kristian Kostov z 615 punktami, a na trzecim grupa Sunstroke Project z Mołdawii, która zebrała 374 punkty. Gospodarz, czyli Ukraina, reprezentowana przez zespół O.Torvald, znalazła się na 24. miejscu.

Portugalczyk Sobral okazał się bezkonkurencyjny. (Fot. Getty Images)

O zwycięstwo w konkursie Eurowizji ubiegali się przedstawiciele 26 krajów. Konkurs odbył się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym.

Gościem honorowym finału miał być prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z małżonką. Jednak w ostatniej chwili odwołał swoją obecność ze względu na ostrzał miasta Awdijiwka w obwodzie donieckim.

We wczorajszym ataku artyleryjskim, dokonanym przez prorosyjskich separatystów, zginęły tam cztery osoby cywilne a jedna została ciężko ranna.

62. konkurs Eurowizji odbywał się na Ukrainie, gdyż zwyciężczynią jego ostatniej edycji, która była organizowana w Sztokholmie, została ukraińska piosenkarka pochodzenia tatarskiego Dżamala (Jamala).

 

  Komentarze


  • Ona
   14 maja 2017, 08:49

   Standard

  • Ja
   14 maja 2017, 12:53

   Do Ona - masz szanse w przyszlym roku :)

  • Komentarz
   14 maja 2017, 16:38

   Polska - mocno zaśpiewane - nie za mocno ? podobno piosenka o respektowaniu praw zwierząt ? serio ? - w dobie wojny na Ukrainie i konfliku syryjskiego ..

  • Nikto
   14 maja 2017, 17:27

   13 maja w dniu 100-nej rocznicy objawien Fatimskich - Eurowizje wygrywa Portugalia. Papiez Franciszek był zaproszony do innych miejsc w Portugalii ale powiedział że w tym dniu i podczas tej pielgrzymki będzie tylko w Portugali żeby uwagę Swiata w tym dniu skoncentrować na Fatimie ( ponad milion ludzi na modlitwie) a nie innych miejscach w Portugalii.
   I tym dniu Portugalia wygrywa Eurowizje.

  • Czytelnik
   14 maja 2017, 18:12

   ja mysle ze to wina jurorów to oni powini teraz swiecic oczami kawalem Kai wogole nie wpada w ucho :( co innego Anety Soblik i Carmell mam nadzieje ze w nasteponym roku to tylko widzowie beda wybierac Artyste OK??

  • THC
   14 maja 2017, 22:16

   Nie ogladalem. Nie tracilem czasu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama