Menu

Ponad 90% "osiedli widm" ukończonych

Ponad 90%
W Irlandii buduje się coraz więcej. (Fot. Thinkstock)
Ponad 90% irlandzkich nieruchomości, których budowy zaniechano w czasach kryzysu gospodarczego, zostało ukończone - poinformował "The Irish Times". Pozostałe budynki określono jako "praktycznie bez znaczenia".
Reklama

Dane na temat tak zwanych “osiedli widm” zostały ujęte w raporcie “Resolving Unfinished Housing Developments”. Zgodnie z nimi, liczba nieukończonych osiedli spadła z 3 tys. na początku do 2011 roku do 256 w 2017.

Minister mieszkalnictwa Damien English wyraził nadzieję, że wkrótce dopełniona zostanie budowa wszystkich lokali.

Obecnie w Dublinie niepodejmowane są prace na 3 budowach, w Kildare na 10, a w Wicklow 9.

Najwięcej pustostanów znajdowało się w ubiegłym roku w hrabstwie Wexford – 251, a następnie w Laois – 135, a 129 w hrabstwie Cork.

W największych miastach, gdzie panuje duże zapotrzebowanie na lokale, ilość niezamieszkanych domów określono jako “praktycznie bez znaczenia”. Na obszarze należącym do Dublin City Council oraz South Dublin County Council nie odnotowano w ubiegłym roku nieukończonych inwestycji. Na terenie Dún Laoghaire-Rathdown było ich 8, a w Fingal 3.

Autorzy raportu wskazali także, iż władze lokalne nadal identyfikują i nabywają domy z “osiedli widm” - zarówno w okolicach częściowo zasiedlonych, jak i pustych. W przyszłości będą ponadto kontrolować dostępność usług publicznych, takich jak szkoły, czy transport oraz ilość lokali komunalnych.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.03.2018
  GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama