Menu

Polska młodzież spędza w internecie średnio cztery godziny na dobę

Polska młodzież spędza w internecie średnio cztery godziny na dobę
Eksperci oceniają, że tzw. millenialsi nie są w stanie funkcjonować w społeczeństwie bez dostępu do internetu. (Fot. Thinkstock)
99 proc. młodych ludzi ma dostęp do internetu w domu, a 97 proc. korzysta z niego za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Młodzież spędza w sieci średnio cztery godziny na dobę, godzinę więcej niż jeszcze trzy lata temu - wynika z najnowszych danych CBOS.
Reklama

Badanie wykazało, że aktywność online młodzieży w znacznym stopniu jest zdeterminowana przez płeć. Chłopcy częściej grają w gry sieciowe i hazardowe, natomiast dziewczęta koncentrują się raczej na kontaktach towarzyskich, nauce, odwiedzaniu sklepów internetowych i śledzeniu blogów.

Trzy czwarte uczniów to przeciętni internauci, w przypadku jednej piątej korzystanie z sieci generuje problemy związane z jej nadużywaniem, natomiast czterech na stu młodych ludzi przejawia symptomy uzależnienia. Problem dotyczy przede wszystkim tych, którzy spędzają w internecie więcej niż sześć godzin dziennie. Symptomy uzależnienia od internetu częściej niż przeciętnie przejawiają respondenci, dla których główną aktywnością w sieci jest udział w grach hazardowych.

Zainteresowanie młodych ludzi hazardem wzrosło w porównaniu z 2013 r. Większość młodych graczy ma subiektywne poczucie finansowej "opłacalności" hazardu: spośród grających blisko dwie trzecie zadeklarowało wyższe wygrane niż nakłady na grę w skali roku.

W badaniu spytano również młodych ludzi o ich oczekiwania i najważniejsze dla nich wartości. Lista oczekiwań młodzieży od lat kształtuje się podobnie. Najważniejsze są miłość i przyjaźń oraz udane życie rodzinne i dzieci. W następnej kolejności młodzi ludzie stawiają na życie zawodowe: pracę zgodną z zainteresowaniami, osiągnięcie wysokiej pozycji, zrobienie kariery oraz zdobycie majątku.

 

  Komentarze


  • Korwin
   21 kwietnia 2017, 06:37

   Takie czasy...

  • Nokia 3310
   21 kwietnia 2017, 07:55

   Brytyjska chyba z 7h
   niedlugo na mazwisko beda sobie dawc
   iPhone John

  • Dresu
   21 kwietnia 2017, 10:10

   a drugie 4 h pijac tani alcohol . brak pracy i totalna bieda formuje przyszlosc .

  • THC
   21 kwietnia 2017, 13:13

   I tak nie macie zielonego pojecia jak internet dziela, a sie wypowidacie. Intelektualnie uposledzeni.

  • Marek do THC
   21 kwietnia 2017, 16:32

   Ty za to chlopie nie masz pojecia jak dziala pisownia w jezyku polskim. "internet dziela" ? "wypowidacie" ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.03.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.229 złUSD 3.432 złCHF 3.621 zł

  Sport


  Reklama