Menu

Policja w Cleveland szuka mordercy, który opublikował film ze zdarzenia

Policja w Cleveland szuka mordercy, który opublikował film ze zdarzenia
Zabójca ze swoją byłą dziewczyną, którą obwinia o swój czyn. (Fot. Facebook)
Policja w Cleveland (stan Ohio, na północy USA) wydała dzisiaj nakaz aresztowania Steve'a Stephensa, który wczoraj po południu zastrzelił przypadkowego, 74-letniego mężczyznę, po czym film ze zdarzenia opublikował na Facebooku.
Reklama

Policja w Cleveland informowała, że moment zabójstwa był transmitowany na portalu na żywo. Facebook, choć potwierdził, że mężczyzna opublikował wideo przy użyciu funkcji transmitowania na żywo, umieścił je na portalu później, a nie w chwili zdarzenia.

Zabity przez Stephensa mężczyzna to Robert Godwin Sen., dziadek 14 wnucząt. Policja potwierdziła, że sprawca wybrał ofiarę przypadkowo.

37-letni poszukiwany mężczyzna jest zdaniem policji "uzbrojony i niebezpieczny". Możliwe, że wyjechał już ze stanu Ohio. Poszukiwania trwają także w stanach Pensylwania, Nowy Jork, Indiana i Michigan. Sprawą zajmuje się FBI.

Stephens opublikował również na Facebooku inny film, w którym mówi, że zabił w niedzielę kilkanaście osób. Policja oświadczyła jednak, że nie ma dowodów, by mężczyzna był zamieszany w jakiekolwiek inne morderstwo.

Rzecznik policji w Cleveland Calvin Williams podczas konferencji prasowej zwrócił się bezpośrednio do Stephensa, prosząc go, by oddał się w ręce władz, ponieważ "jasne jest, że ma problem", a jego działania "nie mają sensu".

Jeszcze przed zabójstwem na Facebooku Stephens umieścił wpis o jego byłej partnerce, z którą "stracił trzy lata" życia. W filmie tuż przed zabójstwem mówił, że to ona jest "powodem wszystkiego, co zaraz się wydarzy".

 

  Komentarze


  • Madzik
   17 kwietnia 2017, 18:17

   "Opublikował wideo ale umieścił na portalu później". I weź bądź mądry i to zrozum?!

  • Silicone
   18 kwietnia 2017, 06:01

   Madzik jeszcze raz przeczytaj a jak za mało to więcej razy . A jak to nie pomoże poproś sąsiadów o pomoc . Podpowiem że po przeczytaniu pierwszy raz można wyciągnąć prosty i logiczny wniosek który daje wystarczającą informacje o wydarzeniu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama