Menu

Policja: Liczba ofiar pożaru w Londynie wzrosła do 79

Policja: Liczba ofiar pożaru w Londynie wzrosła do 79
Mieszkańcy Londynu wciąż są poruszeni tragedią. (Fot. Getty Images)
Najnowszy bilans pożaru londyńskiego wieżowca mieszkalnego Grenfell Tower to 79 zabitych bądź zaginionych, którzy - jak się przypuszcza - zginęli - poinformował dziś komisarz Stuart Cundy z policji metropolitalnej. Wcześniej podawano liczbę 58 ofiar.
Reklama

Cundy dodał również, że odnalazło się pięć osób, które były uznane za zaginione. Ludzie ci są cali i zdrowi.

Komisarz zastrzegł, że liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, choć zapewne nie tak bardzo, jak rosła w ostatnich dniach - cały czas trwa przeszukiwanie zgliszcz. Podczas przekazywania oświadczenia mediom, Cundy był bardzo poruszony i z trudem opisywał widok, jaki można zastać obecnie wewnątrz budynku. 

Zbudowany w 1974 roku blok mieszkalny Grenfell Tower zapalił się krótko przed godz. 1:00 w nocy 14 czerwca.

Premier May poinformowała, że każda poszkodowana rodzina otrzyma od brytyjskiego rządu na początek £2,5 tys. pomocy finansowej. Dodała, że początkowo zaoferowane im wsparcie "nie było wystarczające". Media krytykowały rząd z uwagi na doniesienia, że niektóre ofiary, które straciły cały dorobek życia, otrzymały od gminy £10 pomocy. 

 

  Komentarze


  • Lujek
   19 czerwca 2017, 13:28

   ale sciema bylem tam w sobote nastepna atrakcja tyrystyczna ludzie se zdjecia robia smieja I gadaja ze to wina rzadu to zdjecie to ustawka jestem przekonany

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.03.2018
  GBP 4.778 złEUR 4.216 złUSD 3.421 złCHF 3.603 zł

  Sport


  Reklama