Menu

Polak wpadł w ręce "łowców pedofilów". Próbował uwieść 13-latkę

Polak wpadł w ręce
Mężczyzna informował przed sądem, że "miał zamiar stworzyć związek" z 13-letnią dziewczynką. (Fot. Birmingham Mail)
33-letni Przemysław Adamski został aresztowany przez policjantów z Birmingham, kiedy wpadł w zasadzkę grupy "Phantom Justice", która zajmuje się tropieniem pedofilów w sieci. Zatrzymania dokonano w czasie, kiedy Polak był w drodze na fikcyjną "randkę" z dziewczynką - poinformował "Birmingham Mail".
Reklama

33-latek był przekonany, że po drugiej stronie ekranu znajduje się 13-letnia dziewczynka. W rzeczywistości byli to aktywiści z obywatelskiego ruchu "Phantom Justice", którzy poświęcają wolny czas, aby tropić pedofilów w Wielkiej Brytanii.

Działacze stworzyli 10 kwietnia fikcyjny profil dziewczynki nazywającej się Marie Johnson. W wielu miejscach wielokrotnie podkreślali, że ma 13 lat.

Jedną z pierwszych osób, które napisały do dziecka, był 33-letni mężczyzna polskiego pochodzenia. Zaaranżował on spotkanie z dziewczynką na stacji Codsail (okolice Wolverhampton) 14 kwietnia. 
Polak prosił również 13-latkę, aby wysyłała mu swoje zdjęcia i zadawał jej dwuznaczne pytania. Oferował jej między innymi "lekcję niegrzecznych rzeczy" i pytał o całowanie i przytulanie. W rozmowie zwracał się do dziewczyny "my sexy baby".

Aktywiści z "Phantom Justice" przekazali informacje o spotkaniu z mężczyzną lokalnej policji. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu i aresztowali Polaka.

Adamski próbował tłumaczyć się przed sądem, że nie miał zamiaru nawiązywać żadnego kontaktu seksualnego z dziewczynką na pierwszej randce. Dodał jednak, że w przyszłości chciał stworzyć z nią związek.

"Doskonale wie co złego zrobił" - ocenił jego obrońca Joseph Keating. Zwrócił również uwagę, że 33-latek przybył z Polski do Wielkiej Brytanii w 2009 roku i miał już "szansę" spędzić w areszcie 2 miesiące, co "ciężko zniósł".

Jak przekazał "Birmingham Mail", Polaka ostatecznie skazano na 20 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Został on również wpisany do rejestru przestępców seksualnych. 

 

  Komentarze


  • Roki
   13 sierpnia 2017, 17:57

   Ci z Phantom Justice powinni dostać jakąś nagrodę za zapobieganie przestępstwom. Super robota, fotka też fajna!. Był już w areszcie na lekcjach niegrzecznych rzeczy, ale nie jest zadowolony bo za krótko i nie zdążył stworzyć stałego związku. Pokarze go córce niech go zapamięta!

  • Lidia I
   14 sierpnia 2017, 00:46

   Do Pl? Zeby tam Dzieci krzywdzil? Tam tak szybko by go nie wylapali aczkilwiek do pl wiezienia to zasluzyl... juz by mu tam zrobili lekcje z niegrzecznych rzeczy jakiej nie mial.
   Wyrok smieszny... jakie to zapobieganie... tak owszem jednemu zdarzeniu i chwala Bogu... ale facet sam na obczyznie... jakis zkrzywiony widac jak za dziewczynkami patrzy zamiast doroslej kobiety wygladac... a i dla diroslych moglby byc niebezpieczny skoro jak widac z seksualnego glodu zaczal posuwac sie do zbrodniczych czynow... bo sama taka pogawedka to juz atak na niewinnosc dziecka!!!

  • Drakus
   14 sierpnia 2017, 11:50

   Co za różnica z kim gadał?, dla mnie mógł gadać z programem komputerowym. On w głowie ma dziewczynki z podstawówki. Dostał wyrok w zawiasach bo się przyznał. Przyjechał tu i wyrabia Nam opinie. Zawiódł wszystkich i powinien odczuć karę. Gdyby go deportowali to ja bym nie protestował. Nie wiadomo co teraz zrobi, powinni przynajmniej wysłać go na jakąś przymusową terapię i prace społeczne. Polacy z Birmingham niech się dobrze przyjrzą fotce.

  • THC
   14 sierpnia 2017, 17:10

   Bedzie kleczal w celi.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama