Menu

Polak odsiadujący wyrok za uprawianie marihuany wygrał apelację

Polak odsiadujący wyrok za uprawianie marihuany wygrał apelację
Sąd zgodził się, że kara zasądzona dla Polaka jest zbyt wysoka. (Fot. Thinkstock)
Polak skazany za uprawę konopi wygrał apelację i reszta jego kary została zawieszona. Sąd wziął pod uwagę szereg okoliczności łagodzących, w tym fakt niekaralności oraz trudności, jakie napotykają osoby niemówiące po angielsku w irlandzkich więzieniach.
Reklama

Stanisław Groński został złapany na uprawianiu konopi w Arvagh (hrabstwo Cavan). W 2015 garda odkryła tam strych w wynajmowanym domu przerobiony na plantację – z profesjonalnym oświetleniem i systemem wentylacyjnym. Wartość ponad 100 krzaków rośliny oceniono na €268 tys.

Polak, który nie zna języka angielskiego, przyjechał do Irlandii z Kanady wiosną 2015.

W maju 2016 roku 44-latek został skazany na 4 lata więzienia. Podczas rozprawy odwoławczej sąd uznał jednak tę karę za wysoką i złagodził ją do 3,5 roku, jednocześnie zawieszając czas pozostały do wyjścia na wolność.

“Sąd wziął pod uwagę wcześniejszą niekaralność więźnia, szybkie przyznanie się do winy oraz współpracę z policją. Dodatkowo zauważył, że odbywanie kary więzienia dla kogoś niemówiącego po angielsku jest trudniejsze, a także zwrócił uwagę na fakt ciężkiej choroby matki Polaka” - skomentował “The Irish Independent”.

 

  Komentarze


  • Yankee
   5 lutego, 13:33

   ...."Polak, który nie zna języka angielskiego, przyjechał do Irlandii z Kanady wiosną 2015".....

  • Loki
   5 lutego, 13:37

   Może z tej części Kanady francuskojęzycznej?

  • Nill
   5 lutego, 15:51

   W Kanadzie obowiazuja dwa jezyki urzedowe francuski I angielski ale wiekszosc polakow sie nie uczy jezykow i pozniej sa skutki jak by posiedzial to by sie nauczyl tylko z tego co widac mial smykalke do czegos innego

  • Iun
   5 lutego, 17:23

   Wartość ponad 100 krzaków rośliny oceniono na €268 tys. - ciekawe skad to wiedza skoro w usa mozna dostac za kilka centoow! takie to prawo ktore zakazuje uprawy ROSLINY!.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2018
  GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

  Sport


  Reklama