Menu

"Po Wielkiej Brytanii już żaden kraj nie wyjdzie z Unii"

Juncker (po prawej) wyraził zrozumienie dla tych, którzy nie są zadowoleni obecnego stanu Unii. (Fot. Getty Images)
Szef Komisji Europejskiej jest pewien, że mimo wszystkich kryzysów, Unia Europejska przetrwa co najmniej kolejnych 60 lat i jeszcze się powiększy. "UE będzie miała więcej niż 30 członków" - oświadczył Jean-Claude Juncker gazecie "Bild am Sonntag".

Szef KE jest przekonany, że po Wielkiej Brytanii już żaden inny kraj nie wyjdzie z Unii Europejskiej.

"Przeciwnie: pozostałe państwa członkowskie ponownie się w sobie zakochają i odnowią śluby z Unią Europejską" - oznajmił Juncker przed jubileuszowym szczytem UE w Rzymie 25 marca.

Jego zdaniem Wspólnocie nie zaszkodzi szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen. "Nawet jeśli wygra wybory prezydenckie we Francji" - dodał szef KE.

Jean-Claude Juncker wyraził zrozumienie dla tych, którzy nie są zadowoleni obecnego stanu Unii Europejskiej. "Europa robi wiele rzeczy dobrze, ale niektóre robi źle" - przyznał.

Przewodniczący Komisji Europejskiej uważa, że Turcja nie spełni swych gróźb i nie wycofa się z zawartego z UE porozumienia w sprawie migrantów. Według Junckera, umowa ta służy bowiem także interesom Turcji.

 

Komentarze


 • Mc Thomas
  19 marca, 10:14

  To niewiele powiedział jak na te pieniądze, które inkasuje ale i tak zawsze więcej niż Tusk. Takie farmazony to ja też potrafię opowiadać i to w dodatku za darmo, a temu pijakowi płacą za to gigantyczne pieniądze. On właśnie jest punktem 1. w reformowaniu Unii Europejskiej.

 • Qsdc
  19 marca, 11:20

  ale przed wyjdzie kilka w tym Polska?

 • Bez znaczenia
  19 marca, 11:21

  Jean-Claude Juncker mimo ze jest zarozumiałym i ekscentrycznym politykiem ma 100% racji. Brytania poza Unia to lekarswo dla 27 panstw. Unia Europejska przetrwa co najmniej kolejnych 60 lat i jeszcze się powiększy. "UE będzie miała więcej niż 30.

 • None
  19 marca, 11:32

  dyktatury ciag dalszy

 • Czytelnik
  19 marca, 11:53

  Francja w tym roku

 • Mc drake
  19 marca, 11:59

  co to za dziwne insynuacje ze Unia jest słaba? Jest potężniejsza od USA i Brytanii razem wziętych. Dlatego Trump sra w gacie i warczy jak wściekły piesek. Dużo trzeba zmienić i naprawić w europie. Ale to nic w porównaniu do zadłużonego po uszy USA czy rozpadającej się Brytanii

 • Czytelnik
  19 marca, 12:11

  wlasciwie to co nas trzyma w UK? ani nie ma tu najlepszych zarobkow ani zycie nie jest tanie. Zawsze mozan zmienic ten kraj.

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2017
GBP 4.933 złEUR 4.266 złUSD 3.948 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama