Piłkarska Liga Europy: Drużyny Frankowskiego i Łakomego wyeliminowane

RC Lens, którego piłkarzem jest Przemysław Frankowski przegrało z SC Freiburg 2:3 po dogrywce. (Fot. Getty Images)
RC Lens, którego piłkarzem jest Przemysław Frankowski, oraz Young Boys Berno Łukasza Łakomego odpadły w barażu o awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy.

Po remisie we Francji 0:0 ekipa Lens przegrała na wyjeździe z SC Freiburg 2:3 po dogrywce. Polak grał do 73. minuty i miał udział przy pierwszej bramce, kiedy jego uderzenie z rzutu wolnego obronił bramkarz Noah Atubolu, ale z dobitką zdążył David Pereira da Costa.

Z kolei zespół z Berna zremisował w Lizbonie ze Sportingiem 1:1, ale w pierwszym meczu przegrał u siebie 1:3. Łakomy grał wczoraj od 78. minuty.

O losach awansu w parze AS Roma - Feyenoord Rotterdam zadecydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie był remis 1:1, dogrywka, w której od początku grał Nikola Zalewski, nie przyniosła bramki. W konkursie karnych lepsza okazała się Roma, wygrywając 4:2.

Tymczasem dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału. AS Roma zmierzy się z Brighton & Hove Albion, a West Ham United - z SC Freiburg.

Zwycięzcy grup LE - m.in. Brighton i West Ham - byli w losowaniu rozstawieni. Obowiązywała zasada, że w tej fazie nie mogą na siebie trafić kluby z tego samego kraju.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane 7 marca, ale wyjątkiem jest pierwsze starcie Sportingu Lizbona z Atalantą Bergamo, które odbędzie się dwa dni wcześniej.

Tę decyzję Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podjęła celem uniknięcia konieczności rozegrania dwóch meczów w Lizbonie tego samego dnia, bo w tej fazie dojdzie też rywalizacji Benfiki z Rangers FC.

Pozostałe pary tworzą: Sparta Praga i Liverpool, Olympique Marsylia i Villarreal, AC Milan i Slavia Praga oraz Karabach Agdam i Bayer Leverkusen.

Finał tej edycji LE zaplanowano na 22 maja w Dublinie.