Palmer's four goals for Chelsea. He caught up with Haaland!

Palmer to wschodząca gwiazda angielskiego futbolu. (Fot. Getty Images)
Cole Palmer scored four goals for Chelsea London, which defeated Everton 6-0 at home in Monday's match of the 33rd round of the English Premier League. Thanks to this, the Blues player was equal with Norwegian Erling Haaland at the top of the scorers' classification - they have 20 goals each.

Niespełna 22-letni Palmer, były piłkarz Manchesteru City, zaimponował szczególnie w pierwszej połowie spotkania z walczącym o utrzymanie Evertonem. Zanotował wówczas klasycznego hat-tricka, trafiając do siatki w 13., 18. i 29. minucie. Kolejno: lewą nogą, głową i prawą nogą (w trzecim przypadku po błędzie bramkarza i efektownym lobie).

Tuż przed przerwą wynik poprawił Nicolas Jackson, a w 64. minucie Palmer podwyższył na 5:0, tym razem z rzutu karnego. Być może jego dorobek byłby jeszcze bardziej okazały, ale w 80. minucie został zmieniony. Wynik w końcówce spotkania ustalił rezerwowy 20-latek Alfie Gilchrist.

Palmer po raz kolejny w ostatnim czasie pokazał świetną skuteczność. 4 kwietnia w wygranym 4:3 meczu z Manchesterem United strzelił trzy gole.

Łącznie ma 20 w obecnym sezonie Premier League, podobnie jak prowadzący dotychczas samodzielnie w klasyfikacji strzelców Haaland z Manchesteru City.

Licząc wszystkie rozgrywki, Palmer zdobył już 23 bramki dla Chelsea. Został pierwszym zawodnikiem "The Blues" z co najmniej 20 golami od czasów Edena Hazarda w sezonie 2018/19.

W tabeli angielskiej ekstraklasy Chelsea jest dziewiąta z dorobkiem 47 punktów, ale rozegrała dwa mecze mniej od ósmego West Ham United (48).

Natomiast Everton, któremu karnie odjęto wcześniej cztery punkty, zajmuje 16. pozycję (27).