PSG zagra w finale z Olympique Lyon

PSG wciąż może zdobyć trzy trofea! (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain na Parc des Princes po golu Kyliana Mbappe pokonali Rennes 1:0 (1:0) w półfinale Pucharu Francji. Rywalem paryżan w finale będzie Olympique Lyon, który we wtorek rozbił 3:0 drugoligowe Vanenciennes.

W 37. minucie obrońca Rennes Adrien Truffert ciągnął rywala za koszulkę i sędzia podyktował rzut karny. Mbappe strzelił w lewy dolny róg bramki, lecz doświadczny Steve Mandanda wyczuł jego intencje.

Napastnik reprezentacji Francji zrehabilitował się trzy minuty później, gdy pokonał 39-letniego bramkarza.

Mbappe w tym sezonie w 39 meczach zdobył 39 bramek dla PSG. 25-letni napastnik nie przedłużył kontraktu z paryskim klubem i latem najprawdopodobniej przejdzie do Realu Madryt.

PSG wciąż może zdobyć trzy trofea, gdyż prowadzi w Ligue 1, w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zmierzy się z Barceloną, a 25 maja zagra o Puchar Francji z Olympique Lyon.