Menu

Niania Madeleine McCann przerywa milczenie po 10 latach

Niania Madeleine McCann przerywa milczenie po 10 latach
Maddie zaginęła 3 maja 2007 roku. (Fot. Getty Images)
Opiekunka dziecięca z portugalskiego ośrodka wypoczynkowego, w którym zaginęła Madeleine McCann, po 10 latach opowiada o dramatycznej nocy w Praia da Luz. "Wciąż mam przed oczami obraz zrozpaczonych rodziców" - zdradza była niania.
Reklama

Była pracownica resortu „The Ocean Club” po raz pierwszy od zaginięcia małej Brytyjki opowiedziała, co widziała podczas feralnej nocy. Kobieta pamięta ogromną rozpacz rodziców Madeleine – Gerry'ego i Kate  - oraz ich poszukiwania dziecka w ośrodku i na parkingu.

Kobieta pamięta, że matka zaginionej krzyczała „zabrali ją”, a ojciec zaglądał nawet pod każde auto – podaje dziennik „The Telegraph”. Kobieta tuliła matkę i pocieszała. Jej zdaniem, Kate McCann była w ogromnym szoku.

“Ktoś nam powiedział, aby przeszukiwać również kosze na śmieci, bo tam może być ciało dziewczynki. To chyba w tym momencie wszyscy zdali sobie sprawę, jak poważna jest sytuacja” - cytuje Portugalkę „The Telegraph”. 

Gerry i Kate McCann podczas konferencji prasowej w Portugalii. (Fot. Getty Images)

„Być może to naiwne, ale ze wszystkich najgorszych możliwych scenariuszy chyba najlepszy byłby, gdyby ktoś ukradł Madeleine dla bezdzietnej, bogatej rodziny” - stwierdziła kobieta. „Nie jestem w stanie dopuścić innych myśli” - zaznaczyła.

Była opiekunka z ośrodka wczasowego uważa, że rozpacz McCannów nie mogła być udawana i jej zdaniem nie ma szans na to, że to rodzice mieli coś wspólnego z zaginięciem małej dziewczynki.

Kobieta zdradza, że wśród portugalskich niań ośrodek uchodził za niebezpieczny. Rok przed zaginięciem Madeleine McCann doszło tam do poważnego incydentu, podczas którego zaatakowano dziewczynę.

Niania, która nie chciała zdradzać swojej tożsamości, ale która podczas wakacji rodziny McCann wielokrotnie zajmowała się Madeleine, skrytykowała również portugalską policję za beznadziejne śledztwo, opieszałość w rozmowach ze świadkami i zbieraniu dowodów.

Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku. Gerry i Kate McCannowie podczas wakacji wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając w apartamencie hotelowym swoją czteroletnią córeczkę i bliźnięta. Kiedy wrócili z kolacji, dziewczynki już nie było. Wkrótce minie 10 lat od czasu zaginięcia małej Brytyjki.

Na śledztwo ws. Maddie brytyjski rząd wydał dotychczas 15,7 miliona dolarów. Co więcej, budżet na przyszły rok przewiduje kolejne 3,1 miliona dolarów na ten cel. 

Ośrodek "The Ocean Club" w Praia da Luz, w Portugalii. (Fot. Getty Images)

 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama