Menu

Najtańsze plaże w Wielkiej Brytanii. Gdzie zapłacisz najmniej?

Najtańsze plaże w Wielkiej Brytanii. Gdzie zapłacisz najmniej?
Nie wszystkie brytyjskie plaże są drogie. Niektóre oferują nawet darmowe parkingi. (Fot. Getty Images)
Szkockie i walijskie plaże są najtańsze w Zjednoczonym Królestwie. Najwięcej pieniędzy zostawiają natomiast odpoczywający nad morzem w Anglii. Za dzień na brytyjskiej plaży trzeba zapłacić od 12 do 17 funtów.
Reklama

Dzień na plaży to jedna z najbardziej ulubionych form spędzania latem wolnego czasu przez Brytyjczyków. Nic tak nie zadowala Wyspiarzy jak smażona ryba z frytkami, lody, piwo i wylegiwanie się na gorącym piasku. Jednak nie wszystkie miejsca są na każdą kieszeń, bo za nadmorskie przyjemności w wielu kurortach trzeba słono zapłacić. 

Reporterzy dziennika „The Sun” odwiedzili najbardziej popularne plaże w Wielkiej Brytanii i stworzyli ranking. Wynika z niego, że najdroższym nadmorskim miejscem w kraju jest plaża w Anglii - Whitby, gdzie odwiedzający muszą płacić niemal dwukrotnie więcej niż odpoczywający na szkockiej plaży Portobello, znajdującej się zaledwie kilka kilometrów od centrum Edynburga.

Wybrzeże Brighton znalazło się na drugim miejscu na liście najdroższych plaż. W tym angielskim kurorcie najwięcej płaci się za parkingi.

Najwięcej liczą sobie na plażach w południowo-zachodniej części kraju. Tam w pogoni za słońcem trzeba wydać najwięcej, bo około 19 funtów.

Cztery na sześć najtańszych plaż znajduje się w Szkocji i Walii. W Anglii koszt spędzenia dnia nad morzem jest najwyższy.

Darmowy parking jest na szkockich plażach Portobello i Eyemouth. Najmniej za piwo trzeba zapłacić w Eyemouth i Barmouth – po 3 funty.

Plaża Portobello w pobliżu Edynburga. (Fot. Wikipedia)

Najtańsza ryba z frytkami serwowana jest w Barmouth (5,20 funtów) i na Portobello (5,99 funtów). Najtańsze loty można kupić na Portobello (1,80 funów) i w Tenby (1,90 funtów)

Najtańsze plaże w Wielkiej Brytanii:

 1. Portobello, Szkocja - 12 funtów
 2. Eyemouth, Szkocja - 13 funtów
 3. Barmouth, Walia - 13,55 funtów
 4. Llandudno, Walia - 14,10 funtów
 5. Tenby, Walia 14,75 - funtów
 6. Bournemouth, Anglia 15,75 - funtów
 7. Skegness, Anglia 16,45 - funtów.
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama