NBA: Kolejne zwycięstwo Wizards, 21. double-double Gortata

Koszykarze Washington Wizards nie zwalniają tempa. Czarodzieje wygrali trzeci mecz z rzędu w lidze NBA, pokonując tym razem na wyjeździe Cleveland Cavaliers 96:83.
Kolejny świetny mecz w barwach ekipy ze stolicy rozegrał Marcin Gortat. Polski center zaliczył 21. double-double w sezonie.

Marcin Gortat rzucił 13 punktów i miał również 13 zbiórek, przebywając na parkiecie blisko 34 minuty. Polak trafił 5 z 14 rzutów z gry oraz 3 z 4 wolnych - notując w ten sposób 4. z kolei, a 21. w całym sezonie double-double.

Zespół Marcina Gortata zajmuje aktualnie piąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Washington ma aktualnie na koncie 28 wygranych i 28 porażek. Kolejny mecz rozegra we wtorek u siebie z Orlando Magic (17-41).

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Miami Heat pokonali przed własną publicznością Chicago Bulls 93:79. Świetny mecz w zespole `Byków` rozegrał Chris Bosh, który rzucił 28 punktów. Dla gości najlepiej punktowali Gibson i Noah - po 20 `oczek`. Gospodarze zwyciężyli to spotkanie głównie dzięki efektownej wygranej w trzeciej kwarcie (25:12).

***

Miami Heat - Chicago Bulls 93:79 (20:24, 20:16, 25:12, 28:27)
(Bosh 28 - Gibson 20, Noah 20)

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 83:96 (27:30, 25:28, 20:20, 11:18)
(Deng 17 - Wall 21)

Toronto Raptors - Orlando Magic 105:90 (19:14, 25:27, 36:24, 25:25)
(Lowry 28 - Harris 28)

Denver Nuggets - Sacramento Kings 95:109 (27:27, 25:21, 18:39, 25:22)
(Foye 27, Vesely 27 - Thomas 33,)

Phoenix Suns - Houston Rockets 112:115 (16:30, 40:30, 37:23, 19:32)
(Dragic 35 - Howard 25)

Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets 102:108 (21:33, 26:30, 27:23, 28:22)
(Gasol 22 - Williams 30)

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 108:97 (26:34, 26:26, 32:20, 24:17)