Menu

Media: May w manifeście obieca koniec swobodnego przepływu osób

Media: May w manifeście obieca koniec swobodnego przepływu osób
Theresa May zamierza obiecać Brytyjczykom koniec przepływu osób z UE, wycofanie się ze wspólnego rynku oraz spod jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości UE. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May w manifeście wyborczym swej Partii Konserwatywnej obieca, że zakończy swobodny przepływ osób z UE - poinformował tabloid "Daily Mail", powołując się na źródła w ugrupowaniu. Przedterminowe wybory zaplanowano na 8 czerwca.
Reklama

Według gazety, manifest wyborczy ma także zawierać zapowiedź wycofania się Wielkiej Brytanii ze wspólnego rynku i spod jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości UE.

Dwa dni temu premier zaskoczyła swoich sojuszników i przeciwników politycznych, a także rynki, ogłaszając, że chce, aby 8 czerwca w kraju odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne.

Według źródeł wśród torysów, te trzy postulaty mają na celu pokonanie wewnątrzpartyjnego sprzeciwu wobec Brexitu i ewentualnego oporu w Izbie Lordów. Wysocy rangą przedstawiciele partii twierdzą, że te trzy punkty są kluczowe w wypełnianiu zobowiązań wynikających z rezultatów ubiegłorocznego referendum w sprawie wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Gazeta wyjaśnia, że wpisanie tych postulatów utrudni także przeciwnikom wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zablokowanie tego procesu.

Jedno ze źródeł powiedziało, że także ci kandydaci torysów w wyborach, którzy sprzeciwiają się Brexitowi, będą musieli poprzeć manifest. "Zapewni to mocniejszy mandat. Wyśle też sygnał do Izby Lordów, że nie może stanąć na drodze" Partii - dodało źródło.

Tabloid tłumaczy, że zgodnie z tzw. konwencją Salisbury'ego wyższa izba brytyjskiego parlamentu nie może zablokować przepisów dotyczących obietnic zawartych w manifeście wyborczym partii rządzącej. Izba Lordów może jednak o rok opóźnić wprowadzanie ich w życie.

Wczoraj brytyjska Izba Gmin poparła rządowy wniosek o samorozwiązanie parlamentu, zgodnie z którym przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 8 czerwca - niespełna trzy lata wcześniej, niż wynikałoby z kalendarza wyborczego.

Według najnowszych szacunków, w czerwcowym głosowaniu premier May - dotychczas rządząca bez bezpośredniego mandatu demokratycznego - może liczyć na znaczne zwiększenie przewagi swej partii w Izbie Gmin, gwarantując rządowi większy komfort podczas rozpoczynających się dwuletnich negocjacji w sprawie wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   20 kwietnia 2017, 10:14

   brawo May ostatnia chwila by zatrzymać ta niekontrolowana migracje biednej Europy . Zamknąć granice i przetrzepać obecnych rezydentów kto na socjalu niech sie pakuje !

  • Np
   20 kwietnia 2017, 10:23

   Juz nie wiedza jak nam dobitniej powiedziec wypad z uk!!!!
   Ohhhhhh ja sama wyjade nie sie kisza we wlasnym sosi i jedza chips and fish ;))))))))

  • R45
   20 kwietnia 2017, 10:31

   stuknieta faszystowska dyktatorka.

  • Obserwator
   20 kwietnia 2017, 10:34

   Tereska doprowadzi do wojny dyplomatycznej z Unia Europejska. To sie zle skonczy dla Wielkiej Brytanii. Brytole beda musieli wyniesc sie z Europy.

  • Chlebak
   20 kwietnia 2017, 10:43

   Koniec eldorado biedota pakujci się, wracajcie byle nie do Polski tu was nikt nie chce, waszej patologii i nieudolstwa ! bardzo dobrze !!

  • Czytelnik
   20 kwietnia 2017, 11:13

   Ludzie z londynku.net! Weźcie coś zróbcie z tym tempem dodawania komentarzy bo przecież to jest jakaś żenada.

  • Ala
   20 kwietnia 2017, 11:58

   Ciekawe Co jeszcze wymysla ?Ciekawe kto bendzie pracowal w fabrykach , hotelarstwie I innych malo oplacalnych pracach w ktorych tylko pracuja emingranci.

  • Czytelnik
   20 kwietnia 2017, 12:06

   a i niech oglasza jestem juz tym brexitem zmeczony nic tu mnie nie trzyma poza praca , ktora moge znalesc prawie wszedzie.

  • Chory świat
   20 kwietnia 2017, 12:14

   Jak nie z UE to rozumiem , że swobony przEpływ , a dokładniej przYpływ będzie z ... Afryki i Azji . Ktoś przecież musi zastąpić Polaków i Litwinów chociażby w fotelach lotniczych bo linie przewozowe podupadną nie mówiąc o zmywakach , miejsc dla sprzątaczy , podcieraczy tyłków itp. No to gratulacje za optymizm missis Teresa .

  • Arek Stanczuk
   20 kwietnia 2017, 12:54

   Wy nic nie rozumiecie. May chce popelnic samobojstwo. Od dawna leczy sie z depresji po cameronie. A brytanie chce zatopic. Ona nic nie ma wspolnego z zelazna dama , blizej jej do Evy Braun i jej kochanka.

  • THC
   20 kwietnia 2017, 13:16

   Jak milo przeczytac dobre wiadomosci. Lunch mi lepiej smakuje. I tak calej EU zagramy na nosie na sam koniec. Brexit!

  • Renta
   20 kwietnia 2017, 13:18

   Rzygam juz tymy Brexitem :/I tym samymi komentarzami tych samych osob.

  • THC
   20 kwietnia 2017, 13:24

   Negocjator UE odbyl rozmowe z Theresa May a teraz pojechal do Warszawy. Rozumiecie?
   Brytyjczycy zawsze byli falszywi i nigdy w oczy nie mogli powiedziec co zrobia z Polakami w Brytanii. Zrobi to negocjator UE aby przygotowac Polske do olbrzymich deportacji Polakow z uk. Sadze ze rzad Polski ma to w d..e a los rodakow zyjacych w Brytani zostal juz przesadzony podczas zabezpieczania i dealu miedzy Theresa a Kaczynskim w sprawie wschodniej flanki NATO

  • R2
   20 kwietnia 2017, 13:58

   CO WY PANIKUJECIE? KAZDY WIE, ZE BEDZIE OGRANICZONA IMIGRACJA. GRA SLOW I TYLE W TEMACIE

  • Grzegorz rozwadowski
   20 kwietnia 2017, 15:10

   juz zaczynaja sciagac pielegniarki z Filipin na poczatek 2 tys i w ten sposob beda wypelniac luke ktora powstanie po opuszczeniu UK z EU

  • Oil
   20 kwietnia 2017, 16:29

   Do chlebaka !! Ty pajacu !! Chcialbym sie z toba spotkac i pogadac jak prawdziwi mezczyzna ale jest problem?! Mianowicie z Frjerami !! Nie rozmawiam i burakami jak ty ..!!! W ryj kiedys dostaniesz za takie zasrane pisanie cieciu!

  • Arek Stanczuk
   20 kwietnia 2017, 17:09

   DEMENTO !!!!!!
   Moje konto na fb jest falszywe i jakis s...c sie podszywa pod moje zupelnie odmienne poglady niz na fb. Bylem i jestem przyjacielem demokratow, liberalow i UE. Nie potrafie zrozumiec konserwatystow i calego brexitu. Theresa May jest grozna dla otoczenia, jest niebezpiecznym politykiem.

  • THC
   20 kwietnia 2017, 19:21

   @Renta - to nie czytaj beneficiarzu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama