Mbappe strzelił 300 goli w karierze. Szybciej niż Ronaldo i Messi

Kylian Mbappe bije kolejne rekordy. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe strzelił 300 goli w karierze szybciej niż Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Jubileuszowe trafienie, wyjątkowej urody, zaliczył w rekordowym zwycięstwie Francji nad Gibraltarem (14:0) w piłkarskich kwalifikacjach Euro 2024.

Mbappe dokonał tego w miniony weekend, mając 24 lata i 333 dni. Zarówno Lionel Messi, jak i Cristiano Ronaldo, dwie największe gwiazdy futbolu XXI wieku, byli starsi, kiedy mieli na liczniku ten wynik.

"To, co robi ten dzieciak, jest naprawdę nie z tego świata" – ocenił Thierry Henry, który obecnie jako trener drużyny do lat 21 kieruje nowym pokoleniem francuskich zawodników. "To po prostu niewiarygodne" - dodał.

Na początku swojej kariery Mbappe był często porównywany do Henry’ego. Obaj uczęszczali do francuskiej akademii Clairefontaine, a następnie grali jako lewi skrzydłowi w drużynie AS Monaco, gdzie jako nastolatkowie zdobyli tytuły mistrza Francji. Następnie Mbappe powtórzył inne osiągnięcie Henry’ego, zdobywając mistrzostwo świata w 2018 roku w swoim pierwszym dużym turnieju z Francją. Henry wygrał mundial w 1998 roku.

Mbappe porównywany jest także do wielkiej brazylijskiej gwiazdy Pele ze względu na jego przedwczesną dojrzałość. Jednak pod względem stylu, zabójczej szybkości i umiejętności, jest bliżej Henry'ego.

"Jest strzelcem bramek, asystuje, wie, jak zrobić wszystko. Oczywiście jest wiele do poprawy, ale nie o to chodzi" – podkreślił Henry.

Dzięki swojemu 17. hat-trickowi w karierze Mbappe zwiększył swój dorobek w sezonie do 21 goli w 19 meczach. Był to 46. gol gwiazdy PSG w 74 występach drużyny narodowej. Obecnie na liście najlepszych strzelców Francji brakuje mu zaledwie pięciu goli do Henry'ego i dziesięciu do rekordu kraju należącego do Oliviera Giroud.

24-latek swojego jubileuszowego gola zapamięta na długo, ponieważ strzelił go prawie z połowy boiska w 81. minucie meczu z piłkarskim "Kopciuszkiem" z Gibraltaru.