Manchester City uległ Barcelonie

Suarez strzelił gola już po pół godzinie meczu (Fot. Getty Images)
Manchester City przegrał u siebie z Barceloną 1:2 (0:2) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 18 marca w stolicy Katalonii.

Manchester City podejmował Barcelonę. Oba zespoły w poprzednim sezonie również spotkały się w 1/8 finału, a górą byli Katalończycy. Na wyjeździe wygrali 2:0, natomiast u siebie 2:1.

Wiele wskazuje na to, że teraz może być podobnie. Barcelona wygrała wczoraj w Manchesterze 2:1 i jest w znakomitej sytuacji przed rewanżem.

Już do przerwy goście prowadzili po dwóch golach Luisa Suareza. W 69. minucie mistrzowie Anglii uzyskali kontaktowe trafienie (Sergio Aguero), ale niedługo później czerwoną kartkę zobaczył ich obrońca Gael Clichy.

Rozmiary zwycięstwa Barcelony mogły być wyższe, jednak w doliczonym czasie Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego.