Manchester United lepszy w derbach

Manchester United pokonał Man City 4:2 (Fot. Getty Images)
Na trzecim miejscu umocniła się ekipa Manchesteru United, która przed własną publicznością pokonała wczoraj lokalnego rywala 4:2. 'Czerwone Diabły', które odniosły szóste zwycięstwo z rzędu, mają 65 punktów i wyprzedzają 'The Citizens' o cztery.

Pierwsi gola na Old Trafford zdobyli jednak goście. Już w ósmej minucie do siatki trafił Argentyńczyk Sergio Aguero, ale z prowadzenia City cieszyło się tylko do 14. minuty. Wówczas wyrównał Ashley Young.

Na przerwę United schodziło prowadząc 2:1, bowiem w 27. minucie na listę strzelców wpisał się Belg Morouane Fellaini.

22 minuty po zmianie stron na 3:1 podwyższył Juan Mata, ale telewizyjne powtórki nie pozostawiły wątpliwości, że w momencie podania od Wayne'a Rooneya Hiszpan był na spalonym. Sędzia liniowy jednak tego nie zauważył i trafienie zostało uznane. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry swojego gola zdobył również obrońca United Chris Smalling.

Gości stać było tylko na zmniejszenie strat. W 89. minucie znów na listę strzelców wpisał się Aguero. To było jego 19. trafienie ligowe w tym sezonie. Argentyńczyk zrównał się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy z reprezentantem Hiszpanii Diego Costą z Chelsea (obecnie leczy kontuzję) oraz Harrym Kane'em z Tottenhamu Hotspur.

Było to pierwsze zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" nad lokalnym rywalem od 2012 roku. Ostatnie cztery konfrontacje kończyły się wygranymi City.