Menu

Londyn: "Autobus medytacyjny" ma pomóc w radzeniu sobie ze stresem

Londyn:
Do skorzystania z usługi chętnych jest wielu londyńczyków. (Fot. Lululemon)
Od dziś do niedzieli ulicami Londynu kursować będzie specjalny autobus dla najbardziej zestresowanych mieszkańców stolicy. W środku pojawi się możliwość praktykowania technik relaksacyjnych, w tym medytacji. Niezwykły pomysł pozwoli wielu londyńczykom na odrobinę oddechu od "zabieganej" codzienności.

Autobus Meditation On the Move oferuje darmowe sesje medytacji w czasie codziennych podróży. Jest to pierwsza tego rodzaju usługa w Londynie i jedna z pierwszych na świecie.

Tradycyjny piętrus został w pełni przystosowany do sesji relaksacyjnych – w powietrzu unosi się zapach olejków eterycznych, na pokładzie znajdują się zdrowe przekąski i soki, a kolory wnętrza – zielony, żółty i fioletowy – sprzyjają obniżaniu poziomu stresu.

Pasażerowie otrzymują słuchawki eliminujące hałas, dzięki którym mogą „odciąć się od odgłosów miasta i skupić na medytacji”.

Na pokładzie znajdują się też nauczyciele jogi i medytacji, którzy prowadzą sesje.

Autobus został ufundowany przez firmę odzieżową Lululemon, która w ten sposób uczciła otwarcie swojego sklepu na Regent Street.

Jak poinformowała rzeczniczka firmy, pojazd został zaprojektowany po to, by pomagać ludziom w zwalczaniu stresu związanego z dojazdami trwającymi więcej niż 20 minut.

Szczegóły tras i rezerwacja miejsc dostępne są na stronie wydarzenia.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama