Liga niemiecka: Bayern wygrał 27:0 w sparingu

Bayern Monachium "zdemolował" amatorski zespół w sparingu. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Bayernu Monachium w trakcie zgrupowania w Tegernsee w towarzyskim meczu pokonali 9-ligowy FC Rottach-Egern 27:0. Francuski napastnik Mathys Tel w ciągu 19. minut zdobył pięć bramek.

Mistrzowie Niemiec już do przerwy prowadzili 18:0, a w drugiej połowie dołożyli kolejne dziewięć trafień.

Podopieczni Thomasa Tuchela pokonywali bramkarza rywali przeciętnie co trzy minuty. W sumie trzynastu zawodników wpisało się na listę strzelców przynajmniej raz. Jamal Musiala i Marcel Sabitzer również zakończyli zawody z dorobkiem pięciu bramek.

Następny mecz kontrolny Bawarczyków będzie znacznie trudniejszy. Niemiecki zespół 26 lipca w Tokio zmierzy się z Manchesterem City, który wyeliminował go w ćwierćfinale tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów, by później sięgnąć po trofeum.