Liga hiszpańska: Trudny, ale zwycięski mecz Realu z Cadiz

To nie był łatwy mecz dla piłkarzy Realu. (Fot. Getty Images)
Real Madryt długo nie potrafił pokonać świetnie spisującego się bramkarza Cadiz Davida Gila, ale ostatecznie zwyciężył na wyjeździe 2:0 w 29. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Broniący tytułu 'Królewscy' mają 10 punktów straty do prowadzącej Barcelony.

Gil przez ponad godzinę radził sobie w efektownym stylu z kolejnymi próbami ofensywnych graczy z Madrytu, raz - po strzale Francuza Karima Benzemy w końcówce pierwszej połowy - uratowała go poprzeczka. Piłkarze obu drużyn obijali też słupki.

Golkiper gospodarzy skapitulował dopiero w 72. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Nacho, czyli... obrońca gości, który oddał precyzyjny strzał z ok. 20 metrów. Kilka chwil później wynik ustalił Marco Asensio (76.).

"W ciągu czterech minut na marne poszła praca z całego meczu" - skomentował Gil, który w ostatnich czterech meczach zastępował zawieszonego z powodów dyscyplinarnych Argentyńczyka Jeremiasa Ledesmę.

Trzy dni wcześniej "Królewscy" takim samym wynikiem pokonali Chelsea Londyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. We wtorek ponownie zmierzą się z tym rywalem w rewanżu w Anglii.

Real ma 62 punkty i czeka na odpowiedź lidera - Barcelony (72 pkt), której piłkarzem jest Robert Lewandowski. Drużyna Polaka, który z 17 bramkami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców, zagra w niedzielę na wyjeździe z Getafe.

Trzecie Atletico Madryt (57 pkt) tego samego dnia zagra u siebie z broniącą się przed spadkiem Almerią. Cadiz jest na 15. miejscu z dorobkiem 31 punktów, czterema przewagi nad strefą spadkową.