Liga hiszpańska: Remis Barcelony, Real wygrał z Atletico

Barcelona była bliska zwycięstwa z Osasuną, jednak spotkanie zakończyło się remisem. (Fot. Quality Sport Images/Getty Images)
Barcelona zremisowała na wyjeździe z Osasuną Pampeluna 2:2 we wczorajszym meczu 17. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli. Wieczorem odbył się szlagier - derbowe starcie lidera Realu Madryt z broniącym tytułu Atletico.

Piłkarze Barcelony w minionym tygodniu odpadli z Ligi Mistrzów, przegrywając w słabym stylu w Monachium z Bayernem 0:3. Na dodatek w Primera Division osiągają wyniki, które sprawiają, że o awans do przyszłorocznej Champions League może być trudno.

We wczorajsze popołudnie prowadzili do 86. minuty 2:1, ale wówczas gola dla Osasuny strzelił Argentyńczyk Ezequiel Avila. Jak się okazało - na wagę jednego punktu. Wcześniej bramki dla Barcelony zdobyli 19-latkowie - Nico Gonzalez i Marokańczyk Abdessamad Ezzalzouli, zaś dla gospodarzy - David Garcia.

Jednym z usprawiedliwień słabszej postawy "Dumy Katalonii" jest coraz dłuższa lista kontuzjowanych piłkarzy. Niedawno do tego grona dołączyli Holender Memphis Depay oraz Jordi Alba - obaj nie zagrali wczoraj. Barcelona zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 24 punktów (jeden mecz zaległy), a Osasuna, która nie wygrała ośmiu z rzędu meczów ligowych, jest dziesiąta - 22 pkt.

Po zwycięstwie Real umocnił się na szczycie tabeli. Ma 42 punkty i o osiem wyprzedza Sevillę, a o dziewięć Betis. (Fot. Getty Images)

Szlagier 17. kolejki i jedno z największych wydarzeń całego sezonu odbyło się we wczorajszy wieczór. Piłkarze Realu Madryt pokonali 2:0 lokalnego rywala Atletico, obrońcę tytułu, nad którym mają już 13 punktów przewagi. "Królewscy" odnieśli siedem ligowych zwycięstw z rzędu, a licząc z Ligą Mistrzów - dziesięć.

Pierwszą bramkę zdobył w 16. minucie Karim Benzema - popisał się efektownym strzałem po świetnym dośrodkowaniu Brazyliczyka Viniciusa Juniora. Prezentujący w ostatnich miesiącach wyborną formę francuski napastnik, którego występ stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji, zagrał tylko w pierwszej połowie.

Dla Benzemy to 17. gol w karierze przeciwko Atletico, a w tym sezonie Primera Division łącznie trzynasty, dzięki czemu poprowadzi w klasyfikacji strzelców. W 57. minucie wynik ustalił Marco Asensio - kolejną asystę zaliczył Vinicius Junior.

Drużyna Carlo Ancelottiego umocniła się na szczycie tabeli. Ma 42 punkty i o osiem wyprzedza Sevillę, a o dziewięć Betis. Atletico pozostało na czwartym miejscu (29 pkt).