Liga hiszpańska: Real zremisował z Osasuną 1:1, Barcelona liderem

Karim Benzema z Realu Madryt zmarnował rzut karny, trafiając w poprzeczkę. (Fot. Getty Images)
Real Madryt zremisował u siebie z Osasuną Pampeluna 1:1 w 7. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. 'Królewscy' stracili pozycję lidera na rzecz Barcelony. Obie drużyny mają po 19 punktów, lecz 'Duma Katalonii' ma lepszy bilans bramkowy.

Real przeważał od początku meczu i wyszedł na prowadzenie w 42. minucie, gdy piłka dośrodkowana przez Viniciusa Juniora wpadła do bramki. Na początku drugiej połowy Unai Garcia wrzucił piłkę w pole karne, a Kike Garcia popisał się pięknym strzałem głową i doprowadził do wyrównania.

W 75. minucie Karim Benzema został sfaulowany w polu karnym przez Unai Garcię, który został ukarany czerwoną kartką. Francuski napastnik oddał mocny strzał z 11 metrów i trafił w poprzeczkę.

W 90. minucie Moi Gomez uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka. Osasuna została pierwszą drużyną, która w tym sezonie odebrała punkty Realowi. "Los Blancos" wygrali sześć poprzednich meczów w lidze.

W innym wczorajszym meczu La Liga padło aż osiem bramek. Girona przegrała u siebie 3:5 z Realem Sociedad San Sebastian. Klub z Katalonii prowadził 3:2, ale w drugiej połowie gole dla drużyny z Kraju Basków strzelili Brais Mendez, Martin Zubimendi i Takefusa Kubo.

W sobotę Barcelona pokonała RCD Mallorca 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik z dorobkiem 9 bramek jest najlepszym strzelcem ligi hiszpańskiej. Drugi w klasyfikacji Borja Iglesias z Betisu ma 6 goli.