Liga hiszpańska: Real wygrał derby, teraz Warszawa i El Clasico

"Real nie potrafił zamknąć meczu" - komentowały hiszpańskie media... (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt pokonali w derbowym meczu Getafe 1:0 w 8. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i powrócili na pozycję lidera. Dzisiaj może ich wyprzedzić Barcelona Roberta Lewandowskiego, ale musi wygrać z Celtą Vigo.

Przed tą serią meczów "Królewskich" i ekipę Getafe dzieliło w tabeli La Liga 12 punktów i 14 pozycji, ale lokalny rywal w ostatnich latach na swoim stadionie sprawiał Realowi sporo kłopotów. W poprzednich czterech sezonach mistrz Hiszpanii wygrał na na jego boisku tylko raz, dwa razy bezbramkowo zremisował, a przed rokiem przegrał 0:1.

Wczoraj już w trzeciej minucie faworyt zdobył gola - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chorwata Luki Modrica do siatki piłkę skierował brazylijski obrońca Ederr Militao. Na początku drugiej połowy powtórzył to jego rodak Rodrygo, ale sędzia z powodu spalonego gola nie uznał.

Goście do końcowego gwizdka nie mogli być pewni zwycięstwa, ale ostatecznie trzy punkty pojechały na Santiago Bernabeu.

Piłkarze trenera Carlo Ancelottiego, którzy jedyne do tej pory ligowe punkty stracili przed tygodniem remisując z Osasuną Pampeluna (1:1), z dorobkiem 22 powrócili na pierwsze miejsce w tabeli. Trzy mniej ma Barcelona, która dzisiaj - zapewne w podstawowym składzie z Lewandowskim, który jest najlepszym strzelcem rozgrywek, podejmie 11. Celtę Vigo.

"Królewscy" jutro pojawią się w... Warszawie, gdzie we wtorek zmierzą się z Szachtarem Donieck w spotkaniu Ligi Mistrzów, a w następną niedzielę 16 października podejmą Barcelonę w El Clasico.