Liga hiszpańska: Bellingham po raz kolejny bohaterem zwycięskiego Realu

20-letni Anglik znów pokazał na co go stać podczas ostatniego meczu Realu Madryt. (Fot. Getty Images)
Anglik Jude Bellingham, za którego Real zapłacił tego lata Borussii Dortmund ponad sto milionów euro, po raz kolejny udowodnił swoją wartość. 20-letni pomocnik zdobył zwycięskiego gola w wygranym 2:1 spotkaniu 4. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej z Getafe.

Bellingham zadebiutował w barwach "Królewskich" 12 sierpnia, gdy wicemistrz kraju pokonał na wyjeździe Athletic Bilbao 2:0, i już w pierwszej połowie strzelił swojego pierwszego gola.

Później były mecze z Almerią (3:1) i Celtą Vigo (1:0), w których brał udział przy wszystkich akcjach bramkowych: trzykrotnie sam wpisał się na listę strzelców, raz asystował.

Także wczoraj przesądził o tym, że Real nadal może pochwalić się kompletem zwycięstw i utrzyma pozycję lidera przed przerwą reprezentacyjną, niezależnie od wyników pozostałych spotkań 4. kolejki. Anglik trafił do siatki Getafe w doliczonym czasie drugiej połowy. Wcześniej prowadzenie gościom dał Borja Mayoral (11.), a do wyrównania doprowadził sprowadzony przed sezonem z Espanyolu Barcelona Joselu (47.).

Spotkanie Realu z Getafe skończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
(Fot. Getty Images)

Real ma 12 punktów i zachowa co najmniej dwa przewagi nad najlepszymi z rywali. Getafe, które w 1. kolejce zremisowało bezbramkowo z Barceloną, zgromadziło cztery "oczka" i jest na 13. pozycji.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu kibice zobaczyli osiem goli - Real Sociedad wygrał w San Sebastian z Granadą 5:3. Klub z Kraju Basków powiększył dorobek do sześciu punktów i jest na szóstej pozycji.

Broniąca tytułu Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, wystąpi dzisiaj. Jej rywalem w Pampelunie będzie Osasuna. "Duma Katalonii", którą w piątek wzmocnili sprowadzeni na zasadzie wypożyczenia Portugalczycy Joao Felix (z Atletico Madryt) i Joao Cancelo (z Manchesteru City), jest na czwartym miejscu z siedmioma punktami. Rywal ma o jeden mniej i jest dziewiąty.