Liga francuska: Olympique Marsylia zmniejsza stratę do PSG

Piłkarze Olympique Marsylia cieszą się po golu zdobytym przez Alexisa Sancheza. (Fot. CLEMENT MAHOUDEAU/AFP via Getty Images)
Piłkarze Olympique Marsylia zmniejszyli do pięciu punktów stratę do prowadzącej ekipy Paris Saint-Germain. We wczorajszym meczu 33. kolejki francuskiej ekstraklasy pokonali u siebie Auxerre 2:1. Kilka godzin wcześniej lider niespodziewanie uległ Lorient 1:3.

"OM" długo nie potrafiło sforsować obrony Auxerre, a w dodatku przegrywało od 33. minuty, gdy dla gości trafił Malijczyk Birama Toure.

Marsylczycy wyrównali dopiero na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą gola Turka Cengiza Undera. Dwie minuty później zwycięstwo dał im doświadczony Chilijczyk Alexis Sanchez.

W Paryżu goście wyszli na prowadzenie w 15. minucie, gdy trafił Enzo Le Fee. Od 20. sytuacja PSG była jeszcze trudniejsza, bo czerwoną kartką ukarany został Achraf Hakimi.

Co prawda obrońcy tytułu wyrównali w 29. minucie po golu Kyliana Mbappe, który wykorzystał błąd bramkarza Yvona Mvogo, ale później do siatki trafiali już tylko piłkarze Lorient. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Darlin Yongwa, a w 88. Bamba Dieng.

Do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek.