Menu

Krzesło groźne jak papierosy. Duży problem młodych Irlandczyków

Krzesło groźne jak papierosy. Duży problem młodych Irlandczyków
Kto dziś się nie rusza, w przyszłości może oczekiwać licznych problemów zdrowotnych. (Fot. Getty Images)
65-latkowie są bardziej aktywni fizycznie od młodzieńców - wynika z najnowszego badania irlandzkiego towarzystwa fizjoterapeutycznego, które zwraca uwagę na zagrożenia związane z siedzącym trybem życia.
Reklama

Według Irish Society of Chartered Physiotherapists (ISCP), najmniej aktywną grupą są osoby w wieku 18-24 lat. Średnio ruszają się oni mniej niż 2,5 godziny dziennie. Na głowę biją ich osoby starsze, w wieku 55-64 lat i 65+, które każdego dnia są aktywne fizycznie odpowiednio po 4,4 i 4,3 godziny.

Skąd taka przepaść? Młodzi ludzie najwięcej czasu, bo średnio aż po 5 godzin dziennie, poświęcają na oglądanie telewizji, granie na tabletach czy telefonach.

Biorąc pod uwagę różne regiony Irlandii, najbardziej aktywni są mieszkańcy Connacht i Ulsteru (średnio 4,1), a najmniej - Dublina (2,9 godziny).

ISCP zaleciło osobom, które spędzają długie godziny przed ekranami monitorów, np. pracownikom biurowym, zadbanie o przynajmniej jedną przerwę dziennie. Czas ten powinno się poświęcić na spacery oraz napinanie i rozluźnianie mięśni.

"Ludzie muszą mieć świadomość, że siedzący tryb życia to nowe uzależnienie od nikotyny. Kto dziś się nie rusza, w przyszłości może oczekiwać licznych problemów zdrowotnych" - ostrzega prezes organizacji Marie Guidon, cytowana przez Journal.ie.

 

  Komentarze


  • Mentos
   9 września 2017, 13:54

   Krzeslo Herman Miller Embody za klocka I mozesz siedziec 5 godzin na luzie. Polecam.

  • Ziutek do Mentosa
   9 września 2017, 18:49

   Klocka postawilem. Kiedy wymiana na krzeslo?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.02.2018
  GBP 4.704 złEUR 4.147 złUSD 3.360 złCHF 3.597 zł

  Sport


  Reklama