Menu

Koreańska armia zapowiada "bezlitosne spustoszenie" USA w razie ataku

Koreańska armia zapowiada
Przywódca Północnej Korei Kim Dzong-Un podczas wizytacji jednej z siedzib sił specjalnych na terenie kraju. (Fot. Getty Images)
Armia Korei Północnej zapowiedziała dzisiaj "bezlitosne spustoszenie" USA w razie ewentualnego ataku militarnego. "Odpowiedź będzie bezwzględna, by agresorzy jej nie przeżyli" - oświadczyła.

We wtorek amerykański prezydent Donald Trump po raz kolejny ostrzegł reżim Korei Płn. "Korea Północna szuka kłopotów. Jeśli Chiny postanowią pomóc, byłoby świetnie. Jeśli nie, rozwiążemy ten problem bez nich! USA" - napisał Trump na Twitterze, odnosząc się do rozwijania przez Pjongjang programu zbrojeń nuklearnych i programu rakietowego.

W sobotę USA wysłały w kierunku wybrzeży Korei Płn. lotniskowiec USS Carl Vinson, kilka niszczycieli oraz krążowników rakietowych.

Światowe media spodziewają się uroczystej parady w Pjongjangu z okazji przypadającej w sobotę 105. rocznicy urodzin Kim Ir Sena, założyciela komunistycznej Korei Płn. i dziadka obecnego przywódcy Kim Dzong Una. Dotychczas zdarzało się, że z okazji ważnych rocznic reżim przeprowadzał testy rakietowe lub nuklearne.

Szef MSZ Chin Wang Yi oświadczył w piątek w Pekinie, iż ktokolwiek wywoła wojnę na Półwyspie Koreańskim, "będzie musiał wziąć na siebie historyczną odpowiedzialność i zapłacić za to cenę".

Wang ostrzegł, że konflikt w związku z kryzysem wokół Korei Płn. "może wybuchnąć w każdym momencie" i "nikt nie wyjdzie z niego zwycięsko". Dodał, iż "dialog jest jedyną drogą wyjścia z sytuacji".

 

  Komentarze


  • A
   15 kwietnia, 07:15

   Jeszcze niech dluzej Trump fika to sie doigra caly swiat.Do Korei przylacza sie Chiny a moze i Ruski i USA zniknie z powierzchni a reszte czapkami zakryja.Wszystko sprawdza sie z przepowiedni Swietej Michaldy.Boze chron nas.

  Dodaj komentarz


  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 27.07.2017
  GBP 4.777 złEUR 4.265 złUSD 3.637 złCHF 3.812 zł

  Sport


  Reklama