Juventus wygrał i prowadzi w tabeli

Juventus wygrał z Lecce i przesunął się na pozycję lidera. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na wyjeździe Lecce 3:0 w 21. kolejce Serie A i awansował na pierwsze miejsce. Napastnik gości Arkadiusz Milik zagrał w końcówce meczu.

Wszystkie bramki na stadionie w Lecce padły w drugiej połowie. Dwa gole dla "Starej Damy" strzelił serbski napastnik Dusan Vlahovic (59. i 68.), a wynik w 85. minucie ustalił brazylijski obrońca Bremer.

Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy. Od 74. minuty w turyńskim zespole zagrał Milik.

Natomiast jeszcze niedawno piłkarzem Lecce był Marcin Listkowski, ale były piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski został wypożyczony w czwartek do grającego klasę niżej Calcio Lecco.

Juventus objął prowadzenie w tabeli. Ma 52 punkty i o jeden wyprzedza Inter.

W półfinałach oba zespoły wygrały bez kłopotów po 3:0 - Inter z Lazio Rzym, a Napoli z Fiorentiną.

Wydarzeniem niedzieli w Serie A był popis Szymona Żurkowskiego. Pomocnik Empoli strzelił trzy gole w wygranym 3:0 u siebie meczu z Monzą. W ekipie gospodarzy zagrali też Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz.

Empoli z dorobkiem 16 punktów wciąż zajmuje 19. miejsce (przedostatnie), ale do bezpiecznej strefy traci już tylko dwa punkty.