Menu

Irlandzkie małżeństwa o sekretach długoletniego pożycia

Irlandzkie małżeństwa o sekretach długoletniego pożycia
Irlandzkie pary z długim małżeńskim stażem zdradzają, co jest najważniejsze dla związku... (Fot. Thinkstock)
Skromne wesele i niskie oczekiwania od życia - to według irlandzkich par gwaranty długiego i szczęśliwego małżeństwa. O swoich doświadczeniach pary z 50-letnim stażem opowiedziały w programie RTE "Golden: Our 50 Years of Marriage".
Reklama

“Rozmawialiśmy z mnóstwem małżeństw, nie wszystkie znalazły się w dokumencie. 99% z nich wyznało, że gdy zaczynały swoje pożycie, ich oczekiwania były o wiele niższe niż dzisiejszych par. Byli szczęśliwi, jeśli mieli dach nad głową, wszystko inne było dodatkiem. Nie zastanawiali się tak bardzo nad swoimi wzajemnymi relacjami” - komentuje Sally Roden, producentka programu.

Według niej, obecnie młode pary znacznie bardziej bazują na wartościach materialnych.

“Dla ludzi, z którymi rozmawiałam, rzeczy nie są ważne. Radzili sobie z prawdziwymi tragediami – utratą dzieci, chorobami, kłopotami finansowymi. Nie jestem pewna, czy współczesne pary dałyby sobie z tym radę tak samo dobrze. Dziś ludzie mają także świadomość istnienia innych opcji – dawniej tego nie było” - kontynuuje filmowiec.

Autorka zauważyła także, iż pół wieku temu ludzie pobierali się w młodszym wieku, przez co mieli mniejsze doświadczenie życiowe, a także nie przywiązywali wielkiej wagi do romantycznego aspektu związku. Ciekawym spostrzeżeniem był także fakt, iż wszystkie te osoby są abstynentami.

“Wiele osób zaznaczało, że to prawdziwe dobrodziejstwo dla ich małżeństwa” - podsumowała Roden.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

  Sport


  Reklama