Menu

Irlandia ma problem z alkoholem, bo jest zbyt tani

Irlandia ma problem z alkoholem, bo jest zbyt tani
Spożycie alkoholu w Irlandii pozostaje na wysokim poziomie - ostrzegają specjaliści. (Fot. Thinkstock)
Kobietom w Irlandii wystarczy mniej niż 5 EUR do przekroczenia bezpiecznego tygodniowego limitu spożycia alkoholu - wyliczyła Alcohol Action Ireland (AAI). Organizacja zaapelowała do rządu o nieobniżanie akcyzy na alkohol w budżecie na 2018 rok.
Reklama

Zdaniem działaczy, napoje procentowe są zbyt tanie. Przy obecnych cenach dopuszczalne bezpieczne 17 jednostek alkoholu dla mężczyzn kosztuje już €7,65, a dla kobiet €4,95 (11 jednostek).

Organizacja poinformowała, że osoby pijące najwięcej poszukują mocnych i tanich trunków, które dostarczą dużej dawki alkoholu w jak najniższej cenie. W związku z tym zaapelowała do rządu o utrzymanie dotychczasowego poziomu podatku, a także wprowadzenie akcyzy na wszystkie rodzaje wyrobów alkoholowych oraz minimalnej ceny za jednostkę.

“Irlandia przeżywa poważny kryzys alkoholowy. Dane wykazują, że spożycie stale rośnie. Główną siłą napędową są niskie ceny i dostępność” - podkreślił rzecznik Eunan McKinney.

Według szacunków AAI, nadużywanie alkoholu kosztuje irlandzkie społeczeństwo €2,35 mld.

 

  Komentarze


  • Wolny
   3 września 2017, 13:44

   Dla naszych januszow i marianow to nie robi roznicy bo i tak pija tanie cydry 2,5 funta za 2 litry . 80 funtowy zasilek tygodniowy wystarczy na kilka zgrzewek . Czytelnik slyszalem ze spaliles wszystkie torby w krate bo nikt nie chcial kupowac . Szkoda swoja droga mogles w Polsce sprzedawac tym co tu przyjezdzaja bo raczej zawsze bedzie wiecej wyjezdzac ludzi z Polski niz wraca z UK do Polski . NIestety twoje marzenie nie bedzie spelnione juz niedlugo funt po 7 zl i wszyscy tu zostana plus nowi ktorzy przyjada . Lepiej zacznij sprzedawac powitalne horagiewki bo na torbach nie zarobisz.

  • Czytelnik
   3 września 2017, 15:31

   Ty wolny cos z ten twoj leb wykolejony chyba w Anglii cos ci sie z mozgiem porobilo kazdy komentarz tylko Mariany i Janusze proponuje psychiatre albo zmien temat

  • Wolny to kmiot z wiochy
   4 września 2017, 02:06

   i leczy anonimowo kompleksy

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama