Menu

Hodowcy ślimaków w Polsce coraz popularniejsi

Hodowcy ślimaków w Polsce coraz popularniejsi
Polskie ślimakie są przysmakiem na całym świecie. (Fot. Thinkstock)
Kolejny udany rok dla spółki Polish Snail Holding - lidera w hodowli ślimaków i produktów spożywczych z tych zwierząt. Sukcesywnie przybywa profesjonalnych hodowców, którzy inwestują w swój biznes. Jak wskazują właściciele firmy, w Polsce udało się wprowadzić profesjonalizację w tej branży.
Reklama

Hodowcy ślimaków wychodzą coraz odważniej z przydomowych ogródków czy kawałków ziemi rolnej. Ten biznes w Polsce coraz bardziej się profesjonalizuje, głównie dzięki intensywnym i sukcesywnym działaniom elbląskiej spółki Polish Snail Holding.

Hodowla ślimaków w Polsce to obecnie prężenie rozwijająca się gałąź rolniczej działalności.

"Ślimaki stają się niejako wizytówką Polski" – uważa Damian Gajewski, prezes spółki PSH. "Nasze zwierzęta docierają do wielu krajów w Europie i na świecie, gdzie ślimak jest chętnie spożywany" - dodaje.

Spółka PSH współpracuje obecnie z kilkuset hodowcami w Polsce, Europie i Azji. Teraz coraz częściej do tej grupy przedsiębiorców dołączają również przedsiębiorcy z Ukrainy.

"Obserwujemy, że coraz więcej osób przestaje traktować hodowlę ślimaków jako dorywcze zajęcie dodatkowe. Następuje profesjonalizacja tej branży i coraz więcej osób inwestuje w hodowlę większe środki rozwijając swój biznes. Cieszymy się, że staje się to możliwe dzięki naszym, rygorystycznym standardom. To dzięki nim branża hodowli ślimaków w Polsce nie tylko mocno się rozwija, ale też staje się znaczącym graczem na arenie światowej" – informuje Damian Gajewski. 

Jak dodaje Paweł Piwowarski z PSH, spółka opracowała skuteczny, wydajny model biznesowy dotyczący hodowli ślimaków.

"To pozwala wprowadzić wysokie standardy u wszystkich naszych hodowców, dzięki temu oni otrzymują sprawdzoną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz potrzebne informacje i wskazówki jak mają prowadzić hodowlę, aby na tym zarabiać" – uważa Paweł Piwowarski. –

Ponieważ ślimaki uznawane są za zwierzęta hodowlane, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności w tym obszarze. Z puli dopłat na modernizację małych gospodarstw otrzymamy nawet do 50 tys. zł.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama