Grali kadrowicze Nawałki

Robert Lewandowski zagra w meczu z Niemcami 4 września (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki to piłkarze, spośród powołanych przez selekcjonera Adama Nawałkę na wrześniowe mecze z Niemcami i Gibraltarem w eliminacjach Euro 2016, którzy zdobyli bramki w weekendowych meczach ligowch swoich klubów.

Napastnik Bayernu Monachium trafił do siatki i zaliczył asystę w meczu z Hamburgerem SV, a jego zespół wygrał 5:0 na inaugurację Bundesligi. Z kolei snajper Ajaksu Amsterdam przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu z Willem II Tilburg 3:0. Zszedł z boiska w 82. minucie.

Efektowne wejście zaliczył natomiast Grosicki, który w 73. minucie pojawił się na boisku, a niespełna 13 minut później strzelił zwycięską bramkę dla Stade Rennes w meczu z Montpellier (1:0).

Spotkanie z Niemcami odbędzie się 4 września we Frankfurcie nad Menem, a z Gibraltarem 7 września w Warszawie. Początek obydwu meczów o godz. 19:45 czasu GMT.

Występy kadrowiczów Adama Nawałki w klubach zagranicznych:
Bramkarze
Artur Boruc (AFC Bournemouth) - mecz z Liverpoolem dzisiaj o 20:00 czasu GMT

Łukasz Fabiański (Swansea FC) - 90 minut z Newcastle United (2:0)

Wojciech Szczęsny (AS Roma) - liga włoska nie wznowiła jeszcze rozgrywek

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) - 90 minut z FC Koeln (1:3)

Obrońcy:

Thiago Rangel Cionek (Modena FC) - 90 minut w meczu z Sassuolo Calcio (0:2)

Kamil Glik (Torino FC) - mecz Pucharu Włoch z Pescarą w niedzielę o 20:15

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - rezerwowy w meczu z Zenitem (2:0)

Paweł Olkowski (FC Koeln) - do 68. minuty w meczu z VfB Stuttgart (3:1)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu z Borussią Moenchengladbach (4:0)

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) - liga Arabii Saudyjskiej nie wznowiła jeszcze rozgrywek

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - poza kadrą na mecz z Borussią Moenchengladbach (4:0)

Kamil Grosicki (Stade Rennes) - od 73. minuty i gol w meczu z Montpellier (1:0)

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) - liga hiszpańska nie wznowiła jeszcze rozgrywek

Sławomir Peszko (FC Koeln) - poza kadrą na mecz z VfB Stuttgart (3:1)

Maciej Rybus (Terek Grozny) - 90 minut w meczu z Lokomotiwem Moskwa (0:0)

Piotr Zieliński (Empoli FC) - 90 minut w meczu Pucharu Włoch z Vicenzą (0:1)

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut, gol i asysta w meczu z Hamburgerem SV (5:0)

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - 82 minuty i gol w meczu z Willem II (3:0)

Kamil Wilczek (Carpi FC 1909) - mecz Pucharu Włoch z Livorno w niedzielę o 20.30