Gol Milika w meczu z Szachtarem, występ Polaków w Lidze Mistrzów

Milik trafił do bramki Szachtara w 71. minucie meczu. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Kamil Glik i Łukasz Piszczek wystąpili we wczorajszych meczach 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszy z nich strzelił gola z rzutu karnego, ale Napoli przegrało w Charkowie z Szachtarem Donieck 1:2.

Milik trafił do bramki Szachtara w 71. minucie. Napastnik Napoli rozegrał całe spotkanie, natomiast do 67. minuty w ekipie gości występował Zieliński.

Glik (Monaco) rozegrał cały mecz na wyjeździe przeciwko RB Lipsk, zakończony remisem 1:1. Piszczek również wystąpił w całym spotkaniu, a jego Borussia Dortmund przegrała w Londynie z Tottenhamem 1:3.

Dzień wcześniej z polskich piłkarzy wystąpili Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk i Jakub Rzeźniczak. Pierwszy z nich zdobył bramkę z rzutu karnego w meczu Bayernu Monachium z Anderlechem (3:0).

Lewandowski zagrał całe spotkanie w Bayernie, natomiast w drużynie z Belgii do 84. minuty występował Teodorczyk.

Z kolei Rzeźniczak (Karabach Agdam) zagrał w Londynie cały mecz przeciwko Chelsea, przegrany przez azerski zespół aż 0:6.

We wtorkowych spotkaniach nie pojawili się na boisku polscy bramkarze. Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn i Łukasz Skorupski z Romy byli rezerwowymi w swoich zespołach, grających u siebie. Mistrz Włoch uległ Barcelonie 0:3, a Roma zremisowała z Atletico Madryt 0:0.

Faza grupowa zakończy się 5/6 grudnia. Finał zaplanowano na 26 maja 2018 roku w Kijowie. Trofeum broni Real Madryt.