Menu

Globalna awaria internetu. Padły serwery OVH

Globalna awaria internetu. Padły serwery OVH
Awaria dotknęła dziesiątki tysięcy stron internetowych. (Fot. Thinkstock)
Awaria dwóch linii zasilających we francuskiej serwerowni OVH spowodowała globalne zakłócenia internetu. Z usług firmy hostingowej korzystają klienci z całego świata, w tym z Polski.
Reklama

Dziś rano administratorzy wielu stron internetowych zaczęli podawać na Twitterze informacje, że mają problemy techniczne.

Jak informował w komentarzu przedstawiciel OVH, "z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja".

Z usług OVH korzystają firmy na całym świecie. W samej Polsce przestały działać między innymi takie strony jak: pkp.pl, jakdojade.pl czy wirtualnemedia.pl. Największe kłopoty mają jednak firmy z Francji, ponieważ to właśnie tam OVH cieszy się największą popularnością.

 

  Komentarze


  • Czytelcznika
   9 listopada 2017, 12:28

   spóźniona ta informacja, i to bardzo. Już dawno to naprawili

  • Zenek
   9 listopada 2017, 13:02

   Nastepnym razem dla Czytelniczki prosimy o wiadomosci zanim sie wydarza

  • Gosc 044
   9 listopada 2017, 16:08

   to bylo wczoraj po godzinie 17:00 czasu PL lokalnego wiec sory ale to juz stary news ... a takie cuda beda sie pojawiac niestety paraliz globalnej sieci bo wiekszosc stawia na Virtualne serwery u innych a w przypadku takich ot sytuacji potem mamy odciety dostep do sieci tak mialo np problem z siecia Orange Polska ... Internet kulal okropnie na szczescie pozostale uslugi jeszcze "dychaly" .... zasada dostepu zawsze dostepnego miec zawsze kilka zrodel laczy nie tylko u Francuzow :)

  • Firma
   9 listopada 2017, 16:42

   oby częściej i na większą skalę. Żeby wcale nie było netu.

  • THC
   9 listopada 2017, 17:55

   I wypowiedzieli sie janusze internetu.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.02.2018
  GBP 4.704 złEUR 4.147 złUSD 3.360 złCHF 3.597 zł

  Sport


  Reklama