Girona wróciła na drugie miejsce w tabeli

Cyhankow był autorem pierwszego gola. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Girony wygrali u siebie z Rayo Vallecano 3:0 w meczu kończącym 26. kolejkę i wrócili na drugie miejsce w tabeli ekstraklasy hiszpańskiej, spychając na trzecie Barcelonę.

Pierwszego gola strzelił Ukrainiec Wiktor Cyhankow w 52. minucie, a w doliczonym czasie gry dwie bramki zdobył Brazylijczyk Savio. Od 76. minuty gospodarze grali w przewadze liczebnej, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Pep Chavarria.

Girona, która przez długi czas była sensacyjnym liderem rozgrywek, przebudziła się po trzech słabszych występach (0:0 z Realem Sociedad, 0:4 z Realem Madryt oraz 2:3 z Athletic Bilbao).

W czołówce jest jednak status quo, ponieważ w sobotę w Barcelona wygrała z Getafe 4:0 (Robert Lewandowski nie zdobył bramki), a w niedzielę prowadzący Real Madryt pokonał Sevillę 1:0.

W tabeli Real wyprzedza Gironę o sześć punktów oraz o osiem Barcelonę.